بازدید: 27

شهرداران مدارس کار اجرایی در شهر ندارند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2156044
بحیرایی با بیان اینکه شهردار مدرسه کار اجرایی در شهر ندارد، گفت: اصل کار شهرداران مدارس ایجاد رابطه بین آموزش و پرورش با شهروندان (اولیا و مربیان) است.

شهرداران مدارس کار اجرایی در شهر ندارند/ کشور های توسعه یافته دست حمایت شهروندان را پشت سر خود دارندبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین بحیرایی شهردار منطقه ۱۰ تهران در آیین بیست و یکمین دوره انتخابات شهردار مدرسه با یادآور شدن این نکته به دانش آموزان که شهردار مدرسه مسئولیت کار اجرایی در شهر را ندارند، گفت: مهم ترین وظیفه شهرداران مدارس ایجاد رابطه بین اولیا، دانش آموزان و آموزش و پرورش است تا بتوانند با استفاده از این ظرفیت فرهنگی را ایجاد کنند که با توسعه آن بتوان اقدام های موثری را در جامعه انجام داد.

شهردار منطقه ۱۰ تهران با اشاره به آبگرفتگی های اخیر پایتخت گفت: برای تبیین اهمیت نقش فرهنگ در جامعه می توانم به موضوع آبگرفتگی اخیر در پایتخت اشاره کنم که یکی از دلایل مهم آن ریختن زباله در مسیل ها و انهار بود که دانش آموزان می توانند با استفاده از ظرفیت رابطه بین اولیا و مدارس نقش مهمی در فرهنگسازی نریختن زباله در انهار داشته باشند.

بحیرایی در تشریح دیگر عامل آبگرفتگی پایتخت تصریح کرد: با توجه به اقدام های خوب شهرداری تهران در دو سال گذشته در جهت توسعه کانال های شهری، باز هم انهار پایتخت جوابگوی ظرفیت آب ورودی ناشی از بارش های شدید را ندارد و همین امر موجب بروز آبگرفتگی می شود.

وی بیان کرد: از شهرداران مدارس می خواهم رابط خوبی بین مدیریت شهری و شهروندان باشند، زیرا شهرداری نمی تواند برای هر شهروند یک نفر را مأمور کند تا مسائل اجتماعی را به او یادآور شود.

بیشتر بخوانید: شهرداران مدرسه پل ارتباطی دانش آموزان با مدیران مدرسه

شهردار منطقه ۱۰ تهران با اشاره به تولید روزانه ۹ هزار تن زباله در پایتخت گفت: با این شکل تولید زباله محیط زیست در حال نابودی است و کشور ها برای توسعه و حفظ محیط زیست خود به سمت کاهش تولید زباله و استفاده نکردن از پلاستیک پیش رفته اند.

بحیرایی گفت: ما در پایتخت برای اداره امور نیاز به فرهنگسازی در تمام حوزه ها داریم و اعتقاد من این است که مردم باید وارد کار شوند تا موفقیت حاصل شود، زیرا مطالعات نشان می دهد کشور هایی به موفقیت دست یافتند که مشارکت شهروندان را پشت سر خود داشتند.

انتهای پیام/


شهرداران مدارس کار اجرایی در شهر ندارند
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها