بازدید: 945

اعتقادی به شرط تاهل برای ثبت نام در مسکن ملی ندارم

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2156043
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرط تاهل در ثبت نام طرح ملی مسکن گفت: می‌توانستند ثبت نام را برای مردم آسان‌تر کنند که اگر این اتفاق می‌افتاد جوان برای ازدواج امنیت مسکن هم داشت، در حالی که در حال حاضر جوان مجرد هیچ امیدی برای ازدواج ندارد.

شرط تاهل در ثبت نام مسکن ملی، امید به ازدواج را کاهش می دهدبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از خانه ملت، رسول خضری با اشاره به شروط ثبت نام در طرح ملی مسکن که تاهل یکی از آن گزینه ها است، کاهش ازدواج و لزوم ایجاد انگیزه و برداشتن موانع ازدواج را یادآور شد و گفت: اولویت برای خانه دار شدن با متاهل ها است، اما این واقعیت وجود دارد که سن اشتغال و ازدواج ۱۲ میلیون ایرانی گذشته است.

پول نفت صرف ساختن مسکن ارزان قیمت شود
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: این آمار کف جامعه است و جمعیت زیادی در این جامعه آماری قرار می گیرند و در این بین حق با مجرد ها هم است و اگر بخواهیم واقع بین باشیم بهتر است به جای اینکه پول نفت و گاز این کشور پهناور را صرف امور نامعلوم کنیم، صرف ساختن مسکن ارزان قیمت و انبوه سازی کنیم.

اعتقادی به شرط تاهل برای ثبت نام در مسکن ملی ندارم

وی در ادامه گفت: برای این کار می توانیم برای فرد مجرد، متاهل و متاهل دارای فرزند متراژ های مشخصی در نظر بگیریم و در واقع بر اساس سرانه افراد، متراژ تعیین کنیم و شرط ثبت نام را تاهل نگذاریم و بنده هم خیلی به این شرط اعتقاد ندارم.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امکان این بود که پیش شرط تاهل در ثبت نام مسکن ملی برداشته شود، تصریح کرد: می توانستند ثبت نام را برای مردم راحت تر و آسان تر کنند که اگر این اتفاق می افتاد جوان برای ازدواج امنیت مسکن هم داشت و زمینه برای ازدواجش فراهم می شد، در حالی که در حال حاضر جوان مجرد هیچ امیدی برای ازدواج ندارد.

مسکن ملی پیش زمینه آسیب های اجتماعی خواهد شد

خضری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قشر خاصی در این منازل سکونت خواهند کرد، پیش زمینه آسیب های اجتماعی خواهد بود و وقتی می خواهیم یک مورد را درست کنیم موارد دیگر را خراب می کنیم، چرا که متاسفانه همه جوانب را در نظر نمی گیریم و خیلی شتاب زده انجام می دهیم، این طرح هم مثل بسیاری از طرح های وزارت راه و شهرسازی بی خاصیت است.
انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


اعتقادی به شرط تاهل برای ثبت نام در مسکن ملی ندارم
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها