بازدید: 24

ماجدی: میزبانی از مسابقات پایه نشانه توجه فدراسیون به این رده است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2156039
رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال می گوید میزبانی فدراسیون از مسابقات مقدماتی در رده های سنی جوانان، نوجوانان و امید نشان دهنده توجه و حمایت ویژه از این تیم هاست.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، میرشاد ماجدی رئیس کمیته آموزش و عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال در این خصوص گفت: ابتدا باید صعود هر ۳ تیم رده های پایانی به مسابقات نهایی قهرمانی آسیا را به اعضای کادر فنی این تیم ها، بازیکنان همچنین کلیه دست اندرکاران تبریک بگویم. البته در سال های گذشته و در اکثر ادوار مسابقات تیم های ما جواز صعود به مرحله نهایی را کسب می کردند، اما نباید فراموش کنیم که معادلات در فوتبال آسیا تغییر کرده و در کنار قدرت هایی مثل عربستان، کره جنوبی و ژاپن تیم هایی مثل تاجیکستان و ویتنام هم سرمایه گذاری قابل توجهی کرده اند و حالا از تیم های مدعی در رده های مختلف محسوب می شوند. در این شرایط وقتی امکانات و سرمایه گذاری ها را مقایسه می کنیم می بینیم کار بزرگی اتفاق افتاده و صعود مقتدرانه تیم های ما بدون گل خورد یا با کسب امتیازات کامل بسیار ارزشمند است.

رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال گفت: تلاش های مجموعه فدراسیون فوتبال، کسب میزبانی مسابقات مقدماتی در هر ۳ رده همچنین انتخاب های شایسته و تصمیمات صحیح، سازمان دهی مناسب، برنامه های تدارکاتی گسترده و اعزام های تاثیرگذار ازجمله عوامل موفقیت تیم های پایه بوده است. فراموش نکنیم که فدراسیون با وجود تمامی مشکلات مالی میزبانی از مسابقات در هر ۳ رده را به دست آورد که این نشان دهنده حمایت و توجه جدی نسبت به این تیم هاست.

ماجدی در پایان گفت: نباید از تاثیر مطلوب طرح استعدادیابی فدراسیون فوتبال به سادگی بگذریم. طرحی که موجب شده به جرات بگویم کمتر از ۵% از بازیکنان شایسته رده های مختلف سنی ممکن است دیده نشده باشند و بیش از ۹۵% از بهترین ها شناسایی شده اند که حاصل و خروجی آن شکل گیری تیم هایی قدرتمند و منسجم بوده است که نتایج لازم را کسب کردند. با این وجود کار ما از حالا شروع شده و هدف اصلی موفقیت در مسابقات نهایی است. به ادامه حمایت های فدراسیون فوتبال قطعا این ۳ تیم می توانند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند و امیدواریم با برنامه ریزی و تدارکات گسترده همچنین اردو ها و بازی های قوی تر آماده حضور در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی آسیا شوند.

انتهای پیام/


ماجدی: میزبانی از مسابقات پایه نشانه توجه فدراسیون به این رده است
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها