بازدید: 20

تنها ۳۷ درصد از اعتبار مصوب همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تخصیص پیدا کرد

منبع : تابناک کد خبر: 2156026
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید اگرچه برای برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان حدود ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شد اما با توجه به محدودیت‌های بودجه ای تنها ۳۷ درصد آن تخصیص پیدا کرده است.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان، گفت: در قانون بودجه سال گذشته برای همسان سازی حقوق بازنشستگان حدود 3 هزار میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شد که با توجه به محدودیت های بودجه ای تنها 37 درصد آن تخصیص پیدا کرد.

همسان سازی 14 تا 18 درصدی حقوق بازنشستگان

وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی براساس اعتبار مصوب قانونی حدود 14 تا 18 درصد در زمینه همسان سازی حقوق بازنشستگان حرکت روبه جلو داشت که این درصد نیز بخش کوچکی از مسیر است، افزود: امیدوارم از محل تامین منابع از سایر حوزه ها به ویژه پیش بینی اعتبارات موردنیاز در بودجه سال 99 همسان سازی حقوق که یکی از مهم ترین نیازهای جامعه بازنشستگان کشور است، تامین شود.

وزیر کابینه دوازدهم با بیان اینکه همسان سازی یکی از مطالبات به حق بازنشستگان است که باید اجرایی شود، اضافه کرد: از آنجایی که صندوق بازنشستگی کشوری 1.5 میلیون بازنشسته و صندوق تامین اجتماعی 3.2 میلیون بازنشسته دارد باید تمام تلاش و توان خود را برای همسان سازی حقوق بازنشستگان به کار بریم.

دغدغه ای برای صندوق های بازنشستگی وجود ندارد

شریعتمداری درباره وضعیت صندوق های بازنشستگی، ادامه داد: در حال حاضر نگرانی برای صندوق های بازنشستگی وجود ندارد، بخشی از آنها مانند سازمان تامین اجتماعی از محل منابع درون سازمانی با پایداری به فعالیت خود ادامه می دهند، البته این سازمان طلب هایی را نیز از برخی بدهکاران بزرگ مانند مجموعه شهرداری ها و نظام پیمانکاری کشور دارد.

تخصیص 81 هزار میلیارد تومان از منابع بودجه عمومی برای تامین نیاز بازنشستگان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سایر صندوق ها نیز که با محدودیت منابع روبه رو شده و از پایداری خارج شده اند تحت تکلف دولت قرار گرفتند، افزود: در قانون بودجه سال قبل، 81 هزار میلیارد تومان از منابع بودجه عمومی برای تامین نیاز بازنشستگان پیش بینی و در اختیار قرار داده شد به همین دلیل بازنشستگان دغدغه ای برای تامین منابع نداشته باشند.

 


تنها ۳۷ درصد از اعتبار مصوب همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تخصیص پیدا کرد
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها