بازدید: 23

انتخابات شهردار مدرسه گامی در مسیر تصمیم گیری واحد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2156010
ارغوانی گفت: مشارکت دانش آموزان در انتخابات شهردار مدرسه می‌تواند به تصمیم گیری‌های واحد در حوزه‌های آموزشی کمک کند.

پاینده/ انتخابات شهردار مدارس گامی در مسیر تصمیم گیری واحدبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، غلامعلی ارغوانی مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۰ تهران در آئین بیست و یکمین دوره انتخابات شهردار مدرسه با تأکید بر اینکه مهم ترین رکن در مدرسه تعلیم و تربیت دانش آموزان است، گفت: با تعامل و همراهی ارکان واحد آموزشی فرآیند یادگیری و یاددهی با توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش شکل می گیرد و با توجه به این سند هدف از تعلیم رشد و بالندگی یکپارچه و متوازن دانش آموزان در تمام بخش ها است.

مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۰ تهران ادامه داد: برگزاری انتخابات شهردار مدرسه فرصتی را فراهم می کند تا در آن دانش آموزان به سواد اجتماعی و مسئولیت پذیری دست یابند.

ارغوانی ادامه داد: دانش آموزان با همراهی و یکدلی در تصمیم گیری مدرسه مشارکت می کنند و به این شکل به ایجاد پل ارتباطی بین دانش آموزان و مدیران مدرسه نظر واحدی ارائه می شود تا با استناد به دستورالعمل شهردار مدرسه کار اجرایی انجام شود.

وی با اشاره به تشکل های مدرسه ای گفت: در مدارس تشکل هایی داریم که تعهد پذیری، مشارکت، توجه به محیط زیست، فعالیت بدنی و غیره را دنبال می کند و باید به این موضوع آگاهی داشت که شورای دانش آموزی مهم است و می تواند بر اساس وظایف محوله در تمام مسائل مدرسه مشارکت کند تا به یک هدف نهایی دست یابد.

بیشتر بخوانید: شرکت ۴ هزار و ۳۶۴ دانش آموز در انتخابات شهردار مدرسه

مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۰ تهران با اشاره به فعالیت های آموزش و پرورش در منطقه ۱۰ تهران گفت: آموزش و پرورش در منطقه ۱۰ با استفاده از دستورالعمل مدارس تلاش می کند تا دانش آموزان در کنار کسب علم، سواد اجتماعی و آموزش های زندگی را کسب کنند و باید امیدوار باشیم به روزی که با تمرین این چنین طرح هایی (انتخابات شهردار مدارس) آینده ای روشنی برای ایران اسلامی رقم بزنیم.

انتهای پیام/


انتخابات شهردار مدرسه گامی در مسیر تصمیم گیری واحد
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها