بازدید: 27

نیرو‌های ارتش سوریه با نظامیان ترکیه در تل تمر درگیر شدند

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2156008
خبرگزاری رسمی سوریه می‎گوید که نیرو‌های ارتش این کشور با نظامیان ترکیه در منطقه تل تمر در استان حسکه درگیر شده‌اند.

نیروهای سوری با ارتش ترکیه درگیر شدندبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ خبرگزاری سانا از درگیری نیرو های ارتش سوریه با نظامیان ترکیه در استان «حسکه» خبر می دهد.

بر اساس این گزارش، نیرو های سوری در محور روستا های «المناخ» و «المحمودیه» در ریف شمالی شهر «تل تمر» با نظامیان ارتش ترکیه درگیر شده اند.

خبرنگار سانا می‎گوید نیرو های ارتش ترکیه و عناصر مسلح وابسته به این کشور، ایستگاه‎های برق در روستا های «الاهراس»، «الاربعین» و «السوده» در ریف راس العین و همچنین فروشگاه های تجاری و داروخانه ها را در روستا های «المناجیر» و «العامریه» غارت کرده اند.

در خبری دیگر، «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه، می‎گوید که آمریکا در تلاش برای غارت نفت سوریه است.

لاوروف روز دوشنبه ضمن محکوم کردن تلاش واشنگتن برای به سرقت بردن نفت سوریه، گفت: چنین اقداماتی به فرصت ها برای حل سیاسی بحران سوریه لطمه وارد می کند.

ترکیه از روز ۹ اکتبر (۱۷ مهر)، عملیات موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرده و هدف از این عملیات را پاکسازی مناطق مرزی ترکیه از وجود تروریست ها عنوان کرد.

در پی آغاز این تجاوز، نیرو های دموکراتیک سوریه با دولت این کشور به توافق رسیدند و نیرو های ارتش سوریه در شهر های شمالی این کشور مستقر شدند.

روز شنبه درگیری شدیدی میان نیرو های ارتش سوریه با ارتش ترکیه و نیرو های وابسته به این کشور با استفاده از سلاح های سنگین و نیمه سنگین در روستای «ام شعیفه» روی داد که در نهایت نیرو های سوری موفق شدند این روستا را به کنترل خود در آورند.


انتهای پیام/


نیرو‌های ارتش سوریه با نظامیان ترکیه در تل تمر درگیر شدند
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها