بازدید: 30

کدام میوه‌ها عوارض آلودگی هوا را بدن کاهش می‌دهند؟

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 2156002
با توجه به افزایش آلودگی هوای تهران و قرار گرفتن کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس، باید از میوه‌های استفاده کرد که عوارض ناشی از آلودگی هوا را کاهش دهند.
آفتاب‌‌نیوز :

با توجه به افزایش آلودگی هوای تهران و قرار گرفتن کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس اعم از سالمندان، کودکان، بانوان باردار و بیماران قلبی و ریوی که بیش از سایر شهروندان در معرض آسیب ها و خطرات هوای آلوده قرار دارند، باید میوه و سبزیجات بیشتری مصرف کنند.

مصرف میوه و سبزیجات در کاهش آثار و عوارض ناشی از آلودگی هوا موثر هستند، مصرف میوه های دارای ویتامین های A، C و E که خاصیت آنتی اکسیدان دارند، در مراقبت از سلول های بدن مقابل آسیب دیدن در شرایط آلودگی هوا موثر هستند.

از جمله میوه ها و سبزیجات دارای آنتی اکسیدان می توان به مرکبات و میوه های با رنگ های زرد، نارنجی و قرمز، موز، خرمالو، انار، کیوی و انواع فلفل های سبز و نارنجی را نام برد و در مجموع، مصرف روزانه حداقل ۴۰۰ گرم میوه و سبزیجات توصیه می شود که معادل ۳ عدد میوه متوسط و ۲ عدد محصولات فرنگی نظیر هویج و گوجه است.

افزایش مصرف آب و مایعاتی همچون شیر کم چرب و نیز مصرف ماهی به دلیل وجود ویتامین E و اُمگا ۳ به کاهش آثار و عوارض آلودگی هوا کمک می کند ضمن اینکه مصرف سبزی هایی مانند کاهو، هویج، گشنیز، جعفری، تره، کرفس، خُرفه، ریحان، کلم، گُل کلم، سبزی خوردن، پیازچه، سیر و لیموتُرش در روزهای آلوده ضروری است؛ در این روزها، وعده های غذایی سبک جایگزین وعده های غذایی سنگین شده و عموم افراد به ویژه سالمندان، غذاهای بخارپز و آب پز را در برنامه غذایی خود بگنجانند، علاوه بر اینکه سوپ ها و آش هایی مانند آش سبزیجات به دفع سموم ناشی از آلودگی هوا از بدن کمک می کنند.


کدام میوه‌ها عوارض آلودگی هوا را بدن کاهش می‌دهند؟
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها