بازدید: 15

چای داغ ننوشید!

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 2155992
عضو کمیته علمی نوزدهمین کنگره بین المللی گوارش و کبد به مردم توصیه کرد چای داغ ننوشند و گفت: نوشیدن چای داغ، احتمال ابتلا به سرطان مری را افزایش می دهد.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر علیرضا دلاوری افزود: چای داغ به جهت داغ بودن، موجب آسیبهایی برای مری می شود؛ چای بالای ۶۰ درجه می تواند این خطرات را ایجاد کند.

وی یادآور شد: احتمال افزایش سرطان مری با نوشیدن چای داغ، مطالعه ای است که در ایران انجام شده و این افتخاری برای کشورمان است که این اطلاعات از ایران برای جهانیان به دست آمده است.

مری یک لوله عضلانی است که رابط بین دهان و معده بوده و غذا و مایعات را به معده می رساند. این لوله حدوداً ۳۰-۲۵ سانتی متر است. قطر تنگ ترین قسمت آن حدود ۵/۲ سانتی متر است. جدار مری از چندین لایه تشکیل شده است. سرطان مری از داخلی ترین لایه شروع شده و به سمت خارج رشد می کند.

طبق پژوهشی که تحت سرپرستی پرفسور ملک زاده صورت گرفته و در نشریه پزشکی بریتانیایی British Medical Journal انتشار یافته نوشیدن چایی که حرارت آن بالای ۷۰ درجه سانتیگراد است، موجب افزایش خطر سرطان مری از نوع (OSCC) می شود بنابراین نوشیدن چای داغی که بخار از آن بلند می شود خطر ابتلا به سرطان مری را به میزان زیادی افزایش می دهد.

پژوهشگران می گویند این یافته ها ممکن است به درک این که چرا بین برخی جامعه های غیر اروپایی، خطر مبتلا شدن به سرطان مری بیشتر است، کمک کند.


چای داغ ننوشید!
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13
 • چای داغ ننوشید!


  عضو کمیته علمی نوزدهمین کنگره بین المللی گوارش و کبد به مردم توصیه کرد چای داغ ننوشند و گفت: نوشیدن چای داغ، احتمال ابتلا به سرطان مری را افزایش می دهد.
 • چای داغ ننوشید


  پزشکان در یک مطالعه جدید بار دیگر تاکید کردند که نوشیدن چای داغ می‌تواند خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش دهد.
 • چای داغ ننوشید


  سلامت نیوز:پزشکان در یک مطالعه جدید بار دیگر تاکید کردند که نوشیدن چای داغ می تواند خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش دهد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، متخصصان به افرادی که به مصرف چای داغ علاقه دارند توصیه می کنند از این کار خودداری کنند چ
 • آب یخ ننوشید


  آب یخ ننوشید؛ برای سلامتی مضر است.
 • بیش از حد چای سبز ننوشید!


  علی‌رغم توصیه‌هایی که برای استفاده از چای سبز به‌عنوان یک نوشیدنی با خواص دارویی، به افراد مختلف وجود دارد اما هیچ یک از متخصصان تغذیه، اسراف در شرب این نوشیدنی را توصیه نمی‌کنند .
 • آب معدنی یخ‌زده را به هیچ وجه ننوشید


  معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آب معدنی یخ زده را به هیچ وجه نباید نوشید چرا که برای انسان ضرر دارد.
 • آب معدنی یخ زده را به هیچ وجه ننوشید


 • با شکم خالی "چای" ننوشید


  یک کارشناس تغذیه با هشدار نسبت به مصرف چای با معده خالی گفت: نوشیدن چای اسید معده را افزایش داده و در صورتی که معده خالی باشد این امر باعث ایجاد زخم در دستگاه گوارش می‌شود.
 • تا دو ساعت بعد از غذا، چای ننوشید


  مدیرگروه تحقیقات تغذیه‌ای انستیتو تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به عادت نوشیدن چای بلافاصله بعد از خوردن غذا در فرهنگ ایرانی، با اشاره به مضرات آن گفت: در چای یکسری آنتی‌اکسیدان‌های قوی به نام پلی‌فنل‌ها وجود دارد که از نظر ساختار شیمی
 • همراه غذا آب ننوشید


  از مضرات نوشیدن آب همراه با غذا می‌توان به رقیق شدن اسید معده و نقصان در سد دفاعی بدن در مقابل میکروب‌ها، رقیق شدن شیره معده و کاهش اثر شیمیایی آن بر هضم درست غذا، کاهش دمای داخل معده که باعث می‌شود فعالیت‌های هضم غذا را به تعویق اندازد.
 • در این زمان‌ها آب ننوشید!


  حتی اگر در طول ورزش به میزان کافی آب بنوشید، ولی از مصرف آب قبل از ورزش خودداری کنید، باز هم ممکن است دچار عوارض کم آبی بدن از جمله سردرد شوید. پس حتما نیم ساعت قبل از انجام هر گونه فعالیت بدنی، آب بنوشید.
 • در این شرایط آب ننوشید!


  همیشه تاکید بر مصرف زیاد آب است و پزشکان تاکید می کنند که برای سلامت بدن باید آب زیاد بنوشیم. اما همیشه هم نوشیدن آب مفید نیست.
 • در این شرایط آب ننوشید!


  در برخی از شرایط است که نوشیدن آن برای انسان مضر است.
 • در این موقعیت‌ها آب سرد ننوشید


  کارشناس طب سنتی گفت: نوشیدن آب سرد هنگام ناشتا، پس از حمام گرم، جماع و ورزش برای کبد مضر است، مداومت بر غذاهای غلیظ مانند گوشت گاو، نان روغنی، نان فطیر و غذاهای لزج مثل پاچه برای کبد مضر است.
 • اگر کم خون هستید از این نوشیدنی ننوشید


  خوردن بیش از حد چای سبز و لبنیات احتمال کم‌خونی خصوصاً در زنان را افزایش می‌دهد.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها