بازدید: 17

مکزیک به مورالس پیشنهاد پناهندگی داد

وزیر خارجه مکزیک در پی استعفای اوو مورالس، رئیس‌جمهور بولیوی اعلام کرد که کشورش حاضر است در صورت درخواست مورالس به او پناهندگی بدهد.

به گزارش بولتن نیوز، به نقل از رویترز، مارسلو ابرارد، وزیر خارجه مکزیک با اشاره به اینکه سفارت مکزیک در لاپاز، پایتخت بولیوی، ۲۰ مقام و نماینده بولیویایی را طی چند هفته گذشته پذیرش کرده است اعلام کرد مکزیک حاضر است در صورت درخواست اوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی به او پناهندگی بدهد.

اوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی که به تازگی از سوی کمیسیون انتخابات این کشور برنده انتخابات ریاست جمهوری اعلام شده بود، به دنبال افزایش اعتراضات به نتایج انتخابات مجبور شد از سمت خود استعفا کند.

آندرس مانوئل لوپز، رئیس جمهور مکزیک در حساب توئیتری خود از رفتار مسئولانه مورالس تمجید کرده و گفته است که او برای مقابله با خشونت های بیشتر علیه مردم کشورش از قدرت کنار رفت.

شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد وزیر امور خارجه مکزیک مخالفت کشورش را عملیات نظامی در بولیوی اعلام و تاکید کرد نباید در این کشور کودتا صورت بگیرد.

خبرگزاری فرانسه نیز اعلام کرد آلبرتو فرناندز، رئیس جمهور منتخب آرژانتین، در حساب کاربری خود در توییتر، تحولات اخیر بولیوی را که به استعفای رئیس جمهور این کشور منجر شد، کودتا توصیف کرد.

دولت کلمبیا در واکنش به خبر استعفای مورالس برگزاری نشست اضطراری شورای دائمی سازمان کشور های آمریکایی را برای بررسی تحولات بولیوی خواستار شد.

پیش از این وزارت خارجه کوبا در واکنش به استعفای مورالس تحولات منجر به استعفای او را کودتا خوانده و آن را محکوم کرد.

کوبا از جامعه بین المللی خواسته از مورالس به عنوان رئیس جمهور این کشور حمایت کند.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا نیز کودتا علیه اوو مورالس رهبر چپ گرای بولیوی را محکوم کرد.

این در حالی است که پس از حمله معترضان به خانه آدریانا سالوا تیه را، رئیس پارلمان بولیوی، وی نیز از سمت خود استعفا کرد.

رئیس سنای بولیوی طبق قانون بعد از استعفای رئیس جمهور و معاونش می تواند زمام امور را به طور موقت به دست بگیرد.


مکزیک به مورالس پیشنهاد پناهندگی داد
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها