بازدید: 24

غفلت در اتصال ریلی بین شهری و درون شهری معضل اصلی راه‌آهن است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2155968
حناچی گفت: در اتصال ریلی بین شهر‌ها و راه‌آهن درون شهری غفلت بسیار زیادی داشته‌ایم، اما هم اکنون می‌توانیم در این بخش گام‌های خوبی برداریم.
کباری /به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم هفتمین کنفرانس بین المللی ایستگاه های آینده اتحادیه بین المللی راه آهن ها با بیان اینکه کلانشهرها از نظر عرصه و سهم جمعیت محدودیت های بسیار زیادی داشته است گفت: بخش زیادی از جمعیت در عرصه محدود است و برنامه ریزی شهری تلاش می کند این عرصه را بازتر نکند.

او با بیان اینکه ورود شهرهای حومه ای و جلوگیری از دامن زدن جمعیت اهمیت مهمی با ارتباط سریع و آسان جمعیت کلانشهرها و شهرهای اقماری فراهم می کند، گفت: یکی از اقتصادی ترین و امن ترین ارتباط بین کلانشهرها و شهرهای اقماری حمل و نقل ریلی است که ایجاد عرصه متعادل جمعیت و فعالیت در این عرصه است.

حناچی با بیان اینکه ما در اتصال ریلی بین شهری و راه آهن درون شهری غفلت داشته ایم، گفت: شاید هسته اولیه راه آهن ما بر اساس بار شکل گرفته و حوزه مسافری نادیده گرفته شده است.

شهردار تهران با بیان اینکه غفلت تاریخی دیگر در این بخش توسعه شهرهای ما به سمت ایستگاه های راه آهن نبوده به عنوان مثال در کلانشهرهایی مانند تبریز و مشهد فاصله بین ایستگاه ها تا مرکز شهر بسیار طولانی بوده است.

بیشتر بخوانید: قیمت ساخت هر واحد مسکن ملی ۳ و نیم میلیون تومان/ ثبت نام ۲۰ هزار نفر در سامانه بافت فرسوده

او گفت: اما ایستگاه مرکزی شهرهای کشورهایی مانند لندن، میلان، پاریس در دل شهر است و جهت توسعه شهر به سمت راه آهن بوده است.

حناچی گفت: ما در این زمینه دیر شروع کرده ایم اما امروز می توانیم گام های خوبی در این بخش برداریم.

شهردار تهران با اشاره به اینکه نکته دیگر ارزش های ویژه راه آهن است، گفت: راه آهن ایران چند ویژگی دارد که به جهت ویژگی های معماری واجد ارزش های جهانی است که در مقیاس جهانی ثبت شده است.

او اظهار کرد: برخی ایستگاه های ما نظیر تبریز، مشهد، تهران دارای معماری خاص و شناخته شده ای است و یکی از طولانی ترین خط های راه آهن جهان در ایران قرار گرفته است.

حناچی بیان کرد: موضوع حمل و نقل و شهرسازی به هم وابسته است و در کلانشهرها این موضوع به عنوان ابزاری برای توسعه شهرها مورد توجه قرار گرفته است.

شهردار تهران بیان کرد: یکپارچگی حمل و نقل و توسعه شهری در مقیاس های گوناگون باید مورد توجه قرار گیرد و کلانشهرها از هسته اصلی و اقماری تشکیل می شود و در این حوزه باید به حمل و نقل ریلی و حومه ای و اتصال آن به حمل و نقل شهری توجه خاصی داشت.

انتهای پیام/

راه اندازی طولانی ترین خط های راه آهن جهان در ایران

غفلت در اتصال ریلی بین شهری و درون شهری معضل اصلی راه‌آهن است
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها