بازدید: 27

شهرداران مدرسه پل ارتباطی دانش‌آموزان با مدیران مدرسه

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2155961
کریمی گفت: شهرداران مدارس باید پل ارتباطی میان دانش آموزان و مدیران مدرسه باشند.

پاینده / شهرداران مدرسه پل ارتباطی دانش آموزان با مدیران مدرسهبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالرسول کریمی معاون پژوهشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان تهران در آیین برگزاری بیست و یکمین دوره انتخابات شهردار مدرسه با اشاره به تاریخچه برگزاری این انتخابات گفت: زمانی که ما به تاریخچه انتخابات شهردار مدرسه مراجعه می کنیم متوجه خواهیم شد که این انتخابات از سال ۷۲ و ۷۳ در ۲۰ مدرسه به طور رسمی کار خود را آغاز کرد و امروز شاهد هستیم ۴۴۰ مدرسه از ۴ هزار و ۱۰۰ واحد آموزشی انتخابات شهردار مدرسه را برگزار می کنند.

معاون پژوهشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان تهران با اشاره به اهداف برگزاری انتخابات شهردار مدرسه گفت: یکی از مهمترین اهداف این اقدام موضوع تقویت آداب و مهارت زندگی است، زیرا آینده ایران با اندیشه و تفکر شما اداره خواهد شد و شما می توانید در گروه های متفاوتی قرار بگیرید و در کنار یکدیگر امورات را مدیریت کنید.

کریمی با اشاره به دیگر اهداف انتخابات شهردار مدرسه گفت: نسل نوجوان نسلی مسئولیت پذیر هستند که نشاط اجتماعی را در خود تقویت می کنند و ما می توانیم در آموزش و پرورش پتانسیل و ظرفیت ها لازم را تقویت کنیم.

وی تصریح کرد: وقتی دانش آموزان در کنار یکدیگر قرار می گیرند، عصاره خوبی از حضور آن ها ایجاد می شود و می توان تصمیم های خود را به این روش به تصمیم های کلان بدل کرد.

بیشتر بخوانید: شرکت ۴ هزار و ۳۶۴ دانش آموز در انتخابات شهردار مدرسه

معاون پژوهشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان تهران با اشاره به تحقیقات انجام شده در حوزه آموزش های شهروندی گفت: تحقیقات نشان می دهد مسئولیت پذیری در دوران نوجوانی موجب می شود که ما در آینده بتوانیم بهتر تصمیم گیری کنیم و حضور شما در این صنف در انتخابات شهردار مدرسه می تواند بستر تربیت مدیران آینده و مسئولیت پذیر را فراهم کند.

کریمی با اشاره به ظرفیت آموزش و پرورش در شهرداری تهران گفت: شهردار مدرسه پس از انتخاب در ۸ کمیته فعالیت خود را انجام می دهد و آنچه ما به کمک شهرداری تهران به دنبال آن هستیم، این است که یک کار تربیتی به معنای واقعی کلمه انجام شود.

وی تصریح کرد: شهرداران مدارس باید پل ارتباطی میان دانش آموزان و مدیران مدرسه باشند.

انتهای پیام/


شهرداران مدرسه پل ارتباطی دانش‌آموزان با مدیران مدرسه
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها