بازدید: 26

به مردم یمن صرفاً کمک مستشاری می‌کنیم/ آماده کمک به خودروسازان هستیم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2155959
وزیر دفاع گفت: به خودروسازان گفته‌ایم هر جا که تحریم، شما را با مشکل مواجه کرد، آماده‌ایم که کمک کنیم تا تولید را حفظ کنید.

به مردم یمن صرفاً کمک مستشاری می کنیم/ آماده کمک به خودروسازان هستیمبه گزارش  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح صبح دوشنبه در حاشیه مراسم سخنرانی در جمع دانشجویان دوره سی ام دانشگاه فرماندهی و ستاد (دافوس) ارتش در جمع خبرنگاران گفت: ناوشکن دماوند که در وضعیت دریایی خراب با حادثه مواجه شد، ان شاءالله به زودی به ناوگان نیروی دریایی ارتش الحاق می شود.

او اظهار کرد: الان یک دماوند جدید در دوره بسیار کوتاه تر و در کمتر از یک چهارم زمان طولانی ای که قبلاً صرف شده بود، ساخته شده است.

وزیر دفاع همچنین با اشاره به اقداماتی که در حوزه مین زدایی در کشور انجام می شود، خاطرنشان کرد: در وزارت دفاع مجموعه ای فعالیت می کنند که به معنای واقعی کلمه گمنام هستند؛ این مجموعه کار جنگ و مبارزه با مین را انجام می دهند. کشور ما در سال های نه چندان دور آلوده ترین کشور به مین بود، اما با زحمت بسیار مفصلی که مجموعه همکاران ما در مرکز مین زدایی و با تقدیم شهید و جانباز و انجام کار شبانه روزی متحمل شدند امروز بخش اعظمی از سرزمین مقدس مان از لوث وجود مین های دشمن پاکسازی شده است.

امیر حاتمی گفت: فردا در این باره گزارش مفصلی به مردم ارائه خواهیم داد.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا خودروسازان کشور درخواستی برای کمک از مجموعه وزارت دفاع مطرح کرده اند، اظهار کرد: وزارت دفاع انواع خودرو های نظامی را برای نیرو های مسلح می سازد، اما خودروی شخصی نمی سازد؛ با توجه به تکنولوژی که در اختیار داشتیم، به عزیزان خودروساز گفتیم که هر کجا که خارجی ها به خاطر تحریم رفتند و فناوری را که تولید شما را با مشکل مواجه می کنند با خود بردند، وزارت دفاع آماده است کمک کند تا شما به آن تکنولوژی برسید و تولید خود را حفظ کنید.

وزیر دفاع افزود: در این زمینه ما سابقه همکاری خوبی را با هر دو خودروساز بزرگ کشور داریم و امروز بر اساس خبری که دارم تولید خودروسازان در وضعیت خوبی قرار دارد و به لطف خدا تحریم ها باعث شد که مقدار زیادی از قطعات و اقلام مهم داخلی شده اند و در این حوزه بخشی از این قطعات را صنایع دفاع تامین می کند.

حاتمی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه ایران موشک های دوربرد و نقطه زن خود را در اختیار یمنی ها گذاشته است، اظهار کرد: به لطف خدا یمنی ها ملتی باهوش، مقاوم و توانمند هستند و آنچه که تا به امروز نشان داده اند نوآوری های خودشان بوده است. کمک هایی که جمهوری اسلامی ایران به یمن می کند، در حد کمک های مستشاری است که به ملتی که تحت ظلم شدید قرار گرفته اند و ناجوانمردانه و ظالمانه مورد تهاجم قرار دارند است.

به گزارش ایسنا، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به سخنرانی امروزش در جمع دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گفت: دانشجویان دافوس در واقع فرماندهان میانی امروز و فرماندهان عالی نه چندان دور ارتش هستند. بسیار علاقمند بودم که به دانشجویان و اساتید این دانشگاه بگویم که وزارت دفاع چه برنامه هایی دارد و چه اقداماتی را تا به امروز انجام داده و چه کار هایی را انجام خواهد داد.

وی با بیان اینکه وزارت دفاع برنامه های مفصلی در همه حوزه های رزم داشته است، خاطرنشان کرد: در تک تک حوزه های رزم کار های ارزنده ای در مجموعه وزارت دفاع انجام شده است؛ در حوزه پدافند هوایی ما سامانه های باور ۳۷۳ و ۱۵ خرداد را تقدیم نیرو های مسلح کرده ایم و امروز یک بسته خیلی خوب پدافندی در اختیار فرماندهان قرار دارد تا از مرز و بوم این کشور دفاع کند.

امیر حاتمی ادامه داد: در حوزه هوایی امروز کوثر و یاسین تولید شده و در خط تولید قرار گرفته اند و ان شاءالله به تعداد لازم تولید و در اختیار نیروی هوایی قرار خواهند گرفت. امروز ما در همه سطوح آموزشی هواپیما در اختیار داریم همچنین می توانیم همه تجهیزات در اختیار خود را اورهال (بازآماد) کنیم.

وی گفت: در حوزه نیروی زمینی امروز از موشک های ضد زره بسیار خوبی برخوردار هستیم. همچنین تانک های موجود را با سرعت ارتقاء می دهیم و به سطح روز دنیا می رسانیم؛ در این حوزه انواع سلاح های مورد نیاز را تولید می کنیم که انواع موشک ها اعم از موشک ها از جمله موشک های دوش پرتاب و موشک های مختلف زمینی از جمله سلاح هایی است که در اختیار نیروی زمینی قرار دارد.

وزیر دفاع با اشاره به اقدامات این وزارتخانه در تامین تجهیزات مورد نیاز نیروی دریایی اظهار کرد: در حوزه نیروی دریایی امروز زیردریایی در اندازه های مختلف اعم از کوچک و متوسط و در آینده زیردریایی های بزرگتر تولید می شود. همچنین شناور های مختلف اعم از ناوچه ها، ناوشکن ها و شناور های تندرو با تجهیز داخلی به انواع سلاح ها از موشک های کروز و ضد کروز و سلاح های ضد کروز گرفته تا انواع رادار ها و همچنین سامانه های پدافندی در اختیار نیروی دریایی است.

انتهای پیام


به مردم یمن صرفاً کمک مستشاری می‌کنیم/ آماده کمک به خودروسازان هستیم
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها