بازدید: 28

نام‌گذاری جایزه معتبر بین‌المللی به نام مریم میرزاخانی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2155944
ریاضیدان برجسته ایرانی حتی پس از مرگ نیز مورد احترام بسیار از مجامع علمی جهان بوده و از همین رو اخیرا جایزه‌ای برای دانشمندان جوان را به نام او ثبت کردند.

نام گذاری جایزه معتبر بین المللی به نام مریم میرزاخانیبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، یک موسسه بزرگ بین المللی برای ادای احترام به مریم میرزاخانی ریاضیدان و دانشمندان برجسته ایرانی جایزه ای بین المللی را به نام او ثبت کرد. مریم میرزاهانی اولین زن در جهان بود که موفق شد بزرگ ترین و معتبرترین جایزه ریاضی (مدال فیلدز) را دریافت کند.

بیشتر بخوانید: معتبرترین جایزه ریاضی متعلق به بانوی ایرانی + فیلم

خانم میرزاخانی در سال ۲۰۱۷ به دلیل بیماری سرطان درگذشت، ولی اعتبار علمی و فعالیت های برجسته ای باعث شده است دانشمندان جهان او را به عنوان ریاضیدانی شاخص بشناسند. جایزه جدیدی که به نام مریم میرزاخانی نام گرفته است ارزشی معادل ۵۰ هزار دلار داشته و به ریاضیدان زن جوانی که تنها دو سال از زمان گرفتن مدارک دکتری آن ها گذشته است تعلق می گیرد.

نام گذاری جایزه معتبر بین المللی به نام مریم میرزاخانی

جایزه معتبر جهانی به نام دانشمندان بزرگ ایرانی

ریچارد تایلر رئیس کمیته جایزه مریم میرزاخانی گفت: "ما امیدواریم این جایزه موجب افزایش انگیزه ریاضیدانان زن به سمت کسب موفقیت های بزرگ باشد. زنانی زیادی در سراسر جهان و در دانشگاه های بزرگ جهان وجود دارند که می توان با تشویق آن ها را رسیدن به هدف های والا را هموار ساخت. این جایزه ادای احترامی به ذهن زیبای مریم میرزاخانی است. "

مریم میرزاخانی در هنگام مرگ ۴۰ ساله بود و درحالی که تنها ۳ سال از زمان دریافت معتبرترین جایزه ریاضی جهان توسط او سپری شده بود، درگذشت. این دانشمندان ایرانی تنها زن در جهان است که موفق به مدال فیلدز شده است. هم چنین او تنها داننشمندان زیر ۴۰ سال برنده این جایزه بوده است.

نام گذاری جایزه معتبر بین المللی به نام مریم میرزاخانی

الکس اسکین همکار خانم میرزاخانی در دانشگاه شیکاگو امسال موفق شده جایزه ریاضی Breakthrough برای پروژه مشترک خود با مریم میرزاخانی بدست آورد. این جایزه ارزشی معادل ۳ میلیون دلار دارد. میرزاخانی و الکس اسکین تلاش ستودنی را در زمینه اثبات برخی از نظریات جدید ریاضی در زمینه علم هندسه و اشکال کروی و منحنی انجام دادند و به نتایج ارزشمندی نیز دست پیدا کردند.

انتهای پیام/

نام دانشمند زن ایرانی بر جایزه معتبر ریاضی

نام‌گذاری جایزه معتبر بین‌المللی به نام مریم میرزاخانی
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها