بازدید: 18

تیلرسون و کِلی از من خواستند ترامپ را تضعیف کنم

نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل در کتابش مدعی شد که تیلرسون و جان کلی از وی خواسته بودند که برای نجات کشور ترامپ را را تضعیف و او را سرنگون کند.

به گزارش بولتن نیوز، به نقل از واشنگتن پست، نیکی هیلی، نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل در کتابش با عنوان با کمال احترام، نوشته است رکس تیلرسون، وزیر خارجه سابق آمریکا و جان کلی، رئیس سابق ستاد کارکنان کاخ سفید تلاش کرده اند او را اجیر کنند تا دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور را تضعیف و او را سرنگون کند تا به قول خودشان کشور را نجات دهند، اما وی درخواست آن ها را رد کرده است.

هیلی در کتابش تیلرسون را فردی متکبر و کسل کننده خوانده و گفته است که جان کلی نیز به میزان دسترسی او به رئیس جمهور مشکوک بوده است.

سفیر سابق ترامپ در سازمان ملل در ادامه گفته، تیلرسون و کلی به وی اطمینان داده بودند که مقاومت آن ها در برابر ترامپ نافرمانی نیست بلکه آن ها به دنبال نجات کشور هستند.

هیلی در کتاب خود که نسخه ای از آن به دست واشنگتن پست رسیده است همچنین نوشته است که تیلرسون و کلی معتقد بودند که این تصمیمات آنهاست که به نفع آمریکاست نه تصمیمات رئیس جمهور. ترامپ اصلا نمی داند که چیکار دارد می کند.

واشنگتن پست گزارش داد که رکس تیلرسون به درخواست آن ها برای اظهارنظر در این زمینه پاسخ نداده است.

با این حال نیکی هیلی در کتابش انتقادات سطحی نیز به ترامپ کرده و گفته است که من و دیگران که برای ترامپ کار می کردیم ملزم بودیم که تنها خواسته های او را انجام دهیم چرا که وی کسی بود که مردم انتخابش کرده بودند.

واشنگتن پست در ادامه افزود: نیکی هیلی ۴۷ ساله که احتمالا یکی از نامزد های جمهوریخواهان در انتخابات ۲۰۲۴ است در کتابش تلاش کرده اختلافات خود با ترامپ را به حداقل برساند و در عین حال فاصله خود را با دیگر اقدامات افراطی وی حفظ کند. هیلی نوشته است که از بیشتر اقدامات و تصمیم های ترامپ در سیاست خارجی که بقیه با آن مخالف بودند یا تلاش می کردند جلوی آن را بگیرند موافق بوده است، از جمله خروج از برجام، خروج از توافق پاریس و جابجایی سفارت واشنگتن به بیت المقدس.


تیلرسون و کِلی از من خواستند ترامپ را تضعیف کنم
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها