بازدید: 30

موگرینی خواستار برگزاری انتخابات جدید در بولیوی شد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2155932
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از طرف‌های درگیر در بولیوی خواست به سوی برگزاری انتخابات جدید پیش روند.

موگرینی طرف های درگیر در بولیوی را دعوت به خویشتن داری کردبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به تحولات بولیوی طرف های درگیر را دعوت به خویشتن داری کرد.

موگرینی پیش از ورود به نشست شورای وزیران اتحادیه اروپا خواستار مسئولیت پذیری تمامی طرف ها در بولیوی شد و از آن ها خواست اجازه دهند این کشور به طور مسالمت آمیز و آرامی به سمت برگزاری یک انتخابات معتبر سوق یابد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد این اتحادیه از نزدیک تحولات بولیوی را دنبال می کند و بر لزوم بیان خواسته های داخلی از سوی مردم بولیوی تاکید کرد. همچنین با توجه به کناره گیری «اوو مورالس» رئیس جمهور بولیوی، موگرینی خواستار برگزاری انتخابات جدید در این کشور شد.

اوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی، با کسب ۱۰ درصد رای بالاتر از کارلوس مسا، رقیب خود، در انتخابات اخیر این کشور پیروز شد، اما مسا نتایج آن را نپذیرفت و مدعی تقلب در انتخابات شد. سرانجام بامداد امروز رئیس جمهور بولیوی به دنبال اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در این کشور از سمت خود استعفا کرد.

مورالس که به تازگی از سوی کمیسیون انتخابات این کشور برنده انتخابات ریاست جمهوری اعلام شده بود، به دنبال افزایش اعتراضات به نتایج انتخابات که با سازمان دهی آمریکا صورت گرفته بود، از سمت خود استعفا کرد. به دنبال استعفای رئیس جمهور بولیوی، آشوب، حملات خشونت بار، آتش سوزی و حمله به منازل کارمندان دولت در لاپاز گزارش شده است.

انتهای پیام/


موگرینی خواستار برگزاری انتخابات جدید در بولیوی شد
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها