بازدید: 30

آمریکا از همان اول با پیمان‌شکنی به تعهدات خود عمل نکرد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2155929
فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: ایران صبورانه با آمریکا برخورد کرد، اما آمریکا از همان اول با بدعهدی و پیمان‌شکنی به تعهدات خود عمل نکرد.

آگاهی تمام دنیا نسبت به پیمان شکنی های آمریکامحمدرضا خباز فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با  خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره پیامد های گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران، اظهار کرد: در قرارد های بین المللی طبیعتاً دو طرف، مطالعات عمیقی انجام می دهند؛ در موضوع برجام ۵ کشور مقتدر دنیا با یک کشور به نام ایران نزاع داشتند و این نزاع کم کم به یک گفت وگو و قرارداد بین المللی تبدیل شد.

او ادامه داد: این موضوع ممکن است آثار منفی و مثبتی داشته باشد؛ خوشبختانه پیش بینی شده است که اگر یک طرفِ قرارداد به تعهدات خود عمل نکرد، طرف مقابل می تواند از ظرفیت ماده ۲۶ و ۳۶ استفاده کند و به تعهدات پیش بینی شده عمل نکند یا کاهش تعهدات داشته باشد.

فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: کشور های ۴+۱ تعهد دادند که به ۱۱ وظیفه عمل می کنند که یکی از آن ها سهولت در فروش نفت ما در اروپا باشد و پول آنها به راحتی قابل انتقال باشد، اما این کشور ها متاسفانه کاری کردند که از آنها انتظار نمی رفت؛ البته برای کشوری که ادعای دموکراسی و مردم سالاری دارد، این رفتار پسندیده نیست.

بیشتر بخوانید: تهدید اتحادیه اروپا به خروج از برجام

خباز یادآور شد: ایران مهلت زیادی برای عمل به تعهدات داد که می توان آن را نوعی محبت تلقی کرد. من معتقدم که صبر هم حدی دارد، ایران صبورانه با آقایان برخورد کرد، اما آمریکا از همان اول به عنوان یک کشور بدعهد و پیمان شکن به تعهدات خود عمل نکرد؛ البته تمام دنیا نسبت به آمریکا و پیمان شکنی هایش آگاه هستند.

انتهای پیام/


آمریکا از همان اول با پیمان‌شکنی به تعهدات خود عمل نکرد
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها