بازدید: 23

قیمت تمام شده ساخت هر واحد ۳ و نیم میلیون تومان است / ثبت نام ۲۰ هزار نفر در سامانه بافت فرسوده

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2155920
اسلامی قیمت تمام شده ساخت هر واحد مسکونی در طرح اقدم ملی را ۳ و نیم میلیون تومان اعلام کرد.
قیمت تمام شده ساخت هر واحد ۳ و نیم میلیون تومان است / ثبت نام ۲۰ هزار نفر در سامانه بافت فرسودهبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه هفتمین اجلاس ایستگاه های آینده توسط اتحادیه بین المللی راه آهن های دنیا با بیان اینکه در این همایش از ۲۱ کشور دنیا حضور داشته اند گفت: اتصال حمل و نقل درون شهری و برون شهری مقاله های برتر مورد تشویق قرار گرفته است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ایستگاه های آینده کارکرد هایی فراتر از سوار و پیاده کردن مسافر دارد گفت: کارکرد هایی که در این حوزه باید انجام گیرد ارائه تمامی خدمات مورد نیاز مردم است و کسب و کار هایی که می تواند درون ایستگاه ها ایجاد شود.

اسلامی گفت: مردمی که سفر های درون و برون شهری خود را از ایستگاه ها انجام می دهند می توانند بخشی از نیاز های خود را در ایستگاه ها برطرف کنند.

او اظهار کرد: هتل ها مراکز خرید در ایستگاه ها باید باشد تا سفر های درون شهری از طریق خودرو و بخش های حمل و نقل جاده ای کاهش یابد که این موضوع زمینه ساز کاهش آلودگی هوا و ترافیک می شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اتصال راه آهن چابهار و راه آهن رشت – آستارا را دنبال می کنیم، گفت: ۱۰ میلیون تن ترانزیت طی سال های گذشته داشتیم که هدف گذاری ما آن است که این میزان را تا ۳ سال اینده به ۵۰ میلیون تن برسانیم.

اسلامی با اشاره به اینکه امسال ۴۸ درصد از تبادلات ما با آذربایجان بوده است، گفت: با اتصال راه آهن آستارا میزان ترانزیت ما افزایش خواهد یافت.

او در ادامه به طرح اقدم ملی مسکن اشاره کرد و گفت: سامانه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن به صورت آزمایشی چند ماه پیش در استان کرمان آغاز شد و مردم با ثبت نام در این سامانه استقبال خوبی از این طرح کردند و ما توانستیم با جمع بندی از ثبت نام طرح اقدام ملی در استان کرمان نتایج خوبی را کسب کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه از ۲ روز پیش سایت سامانه طرح اقدام ملی آغاز به کار کرد، گفت: ۱۰ استان در این مدت ثبت نامشان انجام می شود و از روز سه شنبه مردم می توانند اطلاعات خود را وارد این سامانه کنند.بیشتر بخوانید: بهره برداری از مترو هشتگرد تا ۲ سال آینده/ اتصال راه آهن به ۲ استان دیگر در آینده نزدیک
اسلامی با اشاره به اینکه در ۳ استان به تدریج ثبت نام را انجام می دهیم، گفت: استان به استان با توجه به پیش بینی اراضی ثبت نام را آغاز می کنیم. مهمترین گام ما شناسایی متقاضیان واقعی است و ارتباط دادن آن ها به پروژه ها است.

او با اشاره به اینکه در برخی از شهر ها با ارائه زمین به مردم و پشتیبانی از نقشه ها و ارائه تسهیلات می توانند متقاضیان واحد های خود را بسازند گفت: برخی از پروژه ها هم در این طرح به شرکت ها ارائه می شود و با انعقاد قرارداد مردم می توانند واحد های خود را به صورت مشارکتی دریافت کنند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: متقاضیان باید با عضویت و ثبت نام در این سامانه طبق زمانبندی واحد های خود را تحویل بگیرند.

اسلامی در ادامه به ساخت واحد های مسکونی در بافت های فرسوده هم اشاره کرد و گفت: کسانی که زمین دارند به ویژه در بافت های فرسوده می توانند با دریافت پروانه ساخت رایگان و تخفیف ۵۰ درصدی تسهیلات واحد های خود را بسازند که تاکنون ۲۰ هزار نفر در سامانه بافت فرسوده ثبت نام کرده و ما آن ها را برای دریافت تسهیلات معرفی کرده ایم.

او بیان کرد: صندوق پس انداز یکم در طرح اقدام ملی وارد شده و قیمت ساخت هر متر مربع مسکن در کلانشهر ها حداکثر ۳ و نیم میلیون و در سایر شهر ها ۲ و نیم تا ۳ و نیم میلیون تومان است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: دهک های یک تا سه تحت پوشش سازمان های حمایتی قرار دارند و ما با ارائه زمین رایگان به دستگاه های حمایتی ساخت آن ها را توسعه می دهیم.

همچنین اسلامی درباره پرواز آنتونوف ۷۴ گفت: مرجع ملی و بین المللی پرواز در هر هواپیما سازمان هواپیمایی کشوری است و وقتی که با ضوابط تشخیص دهند می توانند به هواپیما ها مجوز پرواز دهند.

او با اشاره به اینکه آنتونوف  ۷۴ از پیش پرواز می کرده است و ممنوعیت پرواز از سوی هیچ فردی برای آن صادر نشده است افزود: برای سانحه پرواز آنتونوف ۱۴۱ رسیدگی ها صورت گرفته و جمع بندی آن مشخص است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هیچ پرونده ای برای رئیس سازمان هواپیمایی وجود ندارد، گفت: سازمان هواپیمایی کشوری کمیته بررسی سانحه دارد و مرجع بین المللی هوانوردی سازمان هواپیمایی است و هر مرجعی که می خواهد رسیدگی کند باید ملاک بررسی برای آن سانحه داشته باشد. ما صد مرجع نمی توانیم در کشور برای پرواز ها داشته باشیم.

انتهای پیام /
 
سازمان هواپیمایی همچنان مرجع حاکمیتی در صدور مجوز پروازهاست

قیمت تمام شده ساخت هر واحد ۳ و نیم میلیون تومان است / ثبت نام ۲۰ هزار نفر در سامانه بافت فرسوده
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها