بازدید: 17

آمریکا اصرار دارد ترکیه از خرید اس۴۰۰ منصرف شود

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2155888
واشنگتن با اصرار بر مواضع خود همچنان خواستار آن است که آنکارا پروژه خرید سامانه‌های موشکی اس-۴۰۰ روسیه را کنار بگذارد.

آمریکا همچنان اصرار دارد ترکیه از خرید اس۴۰۰ منصرف شودبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آمریکا بار دیگر تهدید کرد در صورتی که ترکیه از پروژه خرید سامانه موشکی اس-۴۰۰ روسیه منصرف نشود، این کشور را تحریم خواهد کرد.

واشنگتن با اصرار بر مواضع خود همچنان خواستار آن است که آنکارا پروژه خرید سامانه های موشکی اس-۴۰۰ روسیه را کنار بگذارد در غیر این صورت ترکیه با تحریم های آمریکا روبه رو خواهد شد.

رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز به رجب طیب اردوغان همتای ترکیه ای خود که هفته آینده قصد سفر به واشنگتن را دارد، اعلام کرده که آنکارا در رابطه با طرح خرید سامانه های موشکی اس-۴۰۰ روسیه با خطر تحریم های کنگره آمریکا رو به رو است.

اوبراین در گفت وگو با سی بی اس با اشاره به خرید اس-۴۰۰ توسط ترکیه تاکید کرد آمریکا از این تصمیم آنکارا به شدت ناراضی است و اگر ترکیه این سامانه را کنار نگذارد، ممکن است با تحریم هایی که در قانون CAATSA (قانون مقابله با رقبای آمریکا از طریق اعمال تحریم) پیش بینی شده است، روبه رو شود. وی افزود ما این موضوع را به صراحت به رئیس جمهور ترکیه اعلام کرده ایم.

سال ۲۰۱۷ آنکارا قرارداد ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون یورویی برای خرید موشک های اس ۴۰۰ با روسیه امضا کرد. بلافاصله پس از این قرارداد، آمریکا فشار های خود را بر ترکیه تشدید کرد تا از خرید اس-۴۰۰ منصرف شود و سامانه های موشکی پاتریوت آمریکا را خریداری نماید. مخالفت ترکیه با درخواست آمریکا در این زمینه موجب شد واشنگتن آنکارا را از برنامه هواپیما های رادارگریز اف-۳۵ خود کنار بگذارد.

اولین قطعات سامانه موشکی اس-۴۰۰ روسیه جمعه دوازدهم ژوئیه امسال به یک پایگاه هوایی در آنکارا انتقال یافت.

انتهای پیام/


آمریکا اصرار دارد ترکیه از خرید اس۴۰۰ منصرف شود
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها