بازدید: 29

سیاست بی‌بی‌سی در قبال شاه

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2155874
بی بی سی فارسی، که همواره ادعا می‌کند سیاست هایش مستقل از سیاست‌های انگلیس و آمریکاست، در قبال محمدرضا پهلوی، کاملا با سیاست‌های آمریکا همراهی کرده است.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از جام نیوز، غربی ها هرگاه به خاندان پهلوی برای تخریب انقلاب اسلامی نیاز داشته اند، به آن ها پر و بال داده و حمایت همه جانبه ای از دوران حکمرانی رضاخان و محمدرضا پهلوی کرده اند و هرگاه حمایت از آن ها را به ضرر سیاست های خود دیده اند، شاهان ایران را دیکتاتور نامیده اند.

بی بی سی فارسی نیز در مواجهه با پهلوی ها، دقیقا همین سیاست را پی گرفته است.

این رسانه لندنی، چندی پیش کلیپ هایی در مورد انقلاب اسلامی منتشر کرد.

بی بی سی برا یگرفتن ژست بی طرفی، در یکی از این کلیپ ها، در زمانی که پهلوی ها کارآیی چندانی برای غرب نداشتند، محمدرضا شاه مستبد و دیکتاتور خوانده شد.

هرچند در ماه های اخیر که تمامی گروه های دست پرورده آمریکا در مواجه با ایران با شکست مواجه شده اند، آمریکایی ها بار دیگر سراغ پهلوی ها رفته و سعی دارند آن ها را به صحنه سیاسی ایران باز گردانند.

در همین راستا، شبکه سلطنتی بی بی سی، به بهانه تولد محمدرضا شاه، با انتشار چندین مطلب در سایت خود و اختصاص برنامه های مختلف، اقدام به بزک کردن دوران پهلوی و تبلیغ برای خاندان او کرد؛ فردی که چندی پیش او را دیکتاتور و مستبد خوانده بود!

 

سیاست بی بی سی در قبال شاه


انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


سیاست بی‌بی‌سی در قبال شاه
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها