بازدید: 19

طرح مستثنی شدن بانک رفاه از سقف مجاز تملک سهام

منبع : سایت خبری بورس نیوز کد خبر: 2155873
در صحن علنی مجلس امروز، دلایل مخالفت و موافقت با بررسی اولویت دار طرح مستثنی شدن بانک رفاه از سقف مجاز تملک سهام بانک‌های تجاری غیردولتی بررسی شد.

طرح مستثنی شدن بانک رفاه از سقف مجاز تملک سهام

به گزارش بورس نیوز، بهروز نعمتی در نشست علنی امروز (دوشنبه ۲۰ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی اولویت دار طرح مستثنی شدن بانک رفاه کارگران از سقف مجاز تملک سهام بانک های تجاری غیردولتی در مخالفت با اولویت این طرح اظهار کرد: این موضوع فوریت مجلس نیست و باید دید که چه اتفاقی می افتد اگر بانک رفاه واگذار شود.

وی افزود: چرا هر سازمان باید یک بانک برای خود داشته باشد، بانک ها در صورت واگذاری تخصصی عمل نمی کنند و بروز مشکلات مالی و فساد های مختلف را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: این روز ها لابی بسیار زیادی برای بررسی فوریت دار طرح مذکور در مجلس حاکم شده و به طور قطع با این اقدام علیه کارگران اقدام می کنیم و به هیچ وجه به نفع کارگران نیست. در این رابطه با موضوعات باید واقع بینانه برخورد کرد.

محمد محمودی شاه نشین نیز در موافقت با بررسی اولویت دار طرح مستثنی شدن بانک رفاه کارگران از سقف مجاز تملک سهام بانک های تجاری غیردولتی بیان کرد: بانک رفاه دولتی نیست و همچنین سازمان تامین اجتماعی بخش عمومی غیردولتی بوده و بحث واگذاری نیز مطرح نیست.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در خانه ملت گفت: واگذاری سهام بانک رفاه طبق تجارب گذشته نیز قابل قبول نبوده و با این موضوع می خواهیم شوکی که به کارگران و به تامین اجتماعی وارد می شود را از بین ببریم.


طرح مستثنی شدن بانک رفاه از سقف مجاز تملک سهام
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها