بازدید: 21

دستگیری سارقان منازل جنوب شهر تهران

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2155863
سرهنگ کارآگاه علیزاده از دستگیری سه نفر سارق حرفه‌ای منزل و یک نفر خریدار اموال مسروقه خبردارد که سارقان از طریق بالکن‌های فاقد حفاظ وارد منازل می‌شدند.

سرهنگ علیزاده رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: در ساعت ۲۳ شب مورخه چهاردهم تیرماه امسال طی تماس مرد جوانی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، از وقوع سرقت منزلش در محدوده یاخچی آباد به کلانتری ۱۳۰ نازی آباد اعلام شکایت کرد.


پس از تائید خبر اولیه و حضور مامورین کلانتری در محل سرقت، موضوع بلافاصله به کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی اعلام شد.
وی افزود: کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت منزل به همراه تیم بررسی صحنه جرم مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی فاتب راهی محل سرقت شدند.


شاکی در تحقیقات اولیه به کارآگاهان گفت: آپارتمان در طبقه اول یک ساختمان سه طبقه بوده و روز حادثه ساعت ۱۹ عصر برای خرید به اتفاق خانواده ام منزل را ترک کردیدم و زمانی که بازگشتیم متوجه باز بودن درب بالکن شدم که دیدم درب بالکن تخریب و گاوصندوق موجود در اتاق خواب که حاوی اموال از قبیل: هشت میلیون تومان وجه نقد، مقادیری طلاجات، دوربین فیلم برداری، اسناد و مالکیت به ارزش تقریبی دو میلیارد ریال توسط سارق یا سارقان بسرقت رفته است.


علیزاده تصریح کرد: کارآگاهان در بررسی صحنه و بازدید از محل وقوع جرم مشخص گردید که سرقت به شیوه و شگرد بالکن روی و ازطریق بالکن فاقد حفاظ و مشرف به خیابان اصلی صورت گرفته است.


کارآگاهان در تحقیقات اولیه و در بررسی تصاویر دوربین مداربسته خیابان های همجوار محل سرقت موفق به شناسایی یک دستگاه خودروی پراید هاچ بک ۱۱۱ سفید رنگ با سه نفر سرنشین بود شدند؛ که به طرز مشکوکی در حال پرسه زنی در محدوده سرقت بوده که کارآگاهان با اقدامات پلیسی، پلاک خودرو پراید را بدست آوردند که در بررسی های سیستمی مالک به هویت " سعید" ۳۰ ساله مورد شناسایی قرار گرفت که در تاریخ ۱۹ تیر ماه وی در محدوده نازی آباد دستگیر شد.


در تحقیقات بعمل آمده از سعید، به کارآگاهان اظهار داشت: خودروی موصوف را به صورت قولنامه ای به شخصی بنام شاهرخ ۲۷ ساله فروخته است که در بررسی های بعدی مشخص شد شاهرخ به یکی از شهرستان های غربی کشور گریخته است.


سرهنگ علیزاده اضافه کرد: با بدست آمدن این اطلاعات دستور دستگیری شاهرخ از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران صادر شد.


کارآگاهان با اخذ نیابت قضایی راهی شهرستان موصوف شدند که با بهره گیری از روش های علمی کشف جرم موفق به شناسایی مخفیگاه شاهرخ شده که در تاریخ ۲۰ مردادماه طی یک عملیات پلیسی وی دستگیر شد و در بازجویی های صورت گرفته نامبرده علی رغم انکار سرقت، و با انجام تحقیقات تکمیلی و ارائه ادله جرم به ارتکاب سرقت ازمنزل شاکی با همدستی و مشارکت دو نفردیگر بنامان "نورعلی و سامان هردو ۲۸ ساله" معترف و هر دو متهم با راهنمایی دستگیر و به پایگاه هفتم دلالت گردیدند.


رئیس پایگاه هفتم در ادامه گفت: کارآگاهان در تحقیقات صورت گرفته از متهمان پیرامون سرقت های ارتکابی بازجویی که به ده ها فقره سرقت منزل به این شیوه به ارزش بیش از ۵ میلیارد ریال معترف شدند.


سارقان در ادامه اظهار داشتند که اموال مسروقه را به فردی بنام " رضا ۳۵ ساله " در منطقه لویزان به قیمت ناچیزی فروخته و پول حاصله را صرف مصرف مواد مخدر و خوشگذرانی کرده اند که بلافاصله خریدار اموال مسروقه در مخفیگاه خود دستگیر و به بزه انتسابی خود معترف گردید.


کارآگاهان در شاخه ی دیگر از تحقیقات پلیسی خود موفق به شناسایی ۱۸ نفر از مالباختگان سرقت در محدوده های نازی آباد، یاخچی آباد و خانی آباد نو شدند.


سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به این خبر گفت: با توجه به دستگیری تمامی اعضای باند سرقت و اعتراف صریح به بزه انتسابی، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی جهت انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ می باشند.


سرهنگ علیزاده در پایان به چند نکته اشاره داشت:


با توجه به ورود بسیاری از سارقین از بالکن طبقات اول به منازل شهروندان، توصیه می گردد حتما برای بالکن طبقات اول و پنجره ها حفاظ مناسب نصب گردد.


به تازگی به منظور زیبایی نمای ساختمان اقدام به تهیه سردر هایی می شود که به سارقین کمک می کند تا به راحتی ابتدا بر روی علمک گاز و سپس این سردر ها پاگذاشته و با یاری خود صاحبخانه برای سرقت منزل وارد عمل شوند.


حتما موقع ترک خانه یکی از همسایگان را در جریان قرار دهید تا نسبت به سرو صدا های احتمالی و رفت و آمد ها به منزل شما حساسیت ایجاد شود.


در صورت نصب دوربین مدار بسته از دوربین های با کیفیت استفاده شده و حتما یکی از دوربین ها به منظور ثبت اطلاعات خودرویی که با آن اموال سرقتی جابجا شده در محل مناسبی در کوچه نصب گردد.


استفاده از دوربین های مداربسته با امکان انتقال آنلاین داده ها به گوشی همراه شما این شرایط را فراهم می آورد که از هر نقطه ای در داخل یا خارج کشور به صورت آنلاین وضعیت منزل خود را تحت نظر و بررسی داشته باشید و در صورت مشاهده سارقین سریعا مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهید.


با توجه به اینکه در بسیاری از پرونده های سرقت منزل مشاهده شده که یکی از سارقین با استفاده از بی توجهی مالکین اقدام به ورود از درب پارکینگ نموده و سپس در زمان مناسب درب منزل را برای سایر سارقین باز می نماید لذا توصیه می گردد موقع خروج از پارکینگ بلافاصله محل را ترک ننمایید و از بسته شدن درب پارکینگ اطمینان حاصل کنید.


منزل شما محل سکونت شماست نه گاوصندوق اشیا ذیقیمت، لذا توصیه می گردد از نگهداری اموال با ارزش ریالی بالا در منزل خودداری کرده و از صندوق امانات استفاده کنید.

انتهای پیام/


دستگیری سارقان منازل جنوب شهر تهران
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها