بازدید: 15

ترکیه اخراج زندانیان داعش را آغاز کرد؛ یک آمریکایی و 7 آلمانی اخراج شدند

منبع : انتخاب کد خبر: 2155847
یکی از سخنگویان وزارت کشور ترکیه در خصوص آغاز روند اخراج زندانیان «داعش» به کشورهایشان گفت که یک تروریست آمریکایی اخراج شده و هفت تروریست آلمانی نیز در مرکز دیپورت هستند و 23 آبان اخراج می‌شوند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ترکیه اخراج زندانیان داعش را آغاز کرد؛ یک آمریکایی و 7 آلمانی اخراج شدندبعد از آنکه امروز (دوشنبه)، رسانه های محلی ترکیه از آغاز بازگرداندن زندانیان داعش به کشورهایشان خبر دادند، یکی از سخنگویان وزارت کشور ترکیه اعلام کرد که آنکارا، یک عضو آمریکایی داعش را به همراه هفت عضو آلمانی این گروه تروریستی اخراج خواهد کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه هفته گذشته هشدار داد که آنکارا بازگرداندن اعضای داعش به کشورهایشان را روز دوشنبه حتی در صورت لغو شهروندی اشان نیز آغاز خواهد کرد.

«اسماعیل چاتاکلی» سخنگوی وزارت کشور ترکیه تصریح کرد: «یک تروریست آمریکایی که اقدامات (مربوط به وی) انجام گرفته، اخراج شده است».

وی ادامه داد: «برنامه سفر هفت تروریست خارجی با اصالت آلمانی در مراکز دیپورت، تکمیل شده است و 14 نوامبر (23 آبان ماه) اخراج می شوند».

پیش از این، ترامپ  نیز بارها از کشورهای اروپایی خواسته بود عناصر داعش که در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کُرد سوری در زندان هستند را برای محاکمه تحویل بگیرند.

اواخر مهرماه، شبه نظامیان «نیروهای دموکراتیک سوریه» ادعا کردند که پس از حملات هوایی و توپخانه ای ارتش ترکیه به منطقه «عین عیسی» در شمال استان رقه، ۷۸۵ تن از عناصر داعش از این اردوگاه فرار کرده اند. 

نهاد موسوم به «دیده بان حقوق بشر سوریه» نیز خبر داده بود که نزدیک به ۱۰۰ تن از زنان و کودکان تروریست های داعش توانسته اند از اردوگاه «عین عیسی» فرار کنند. «رامی عبدالرحمن» مدیر این مرکز گفت که وضعیت داخلی اردوگاه متشنج است. در این اردوگاه ۱۰۰۰۰ تروریست داعشی به همراه خانواده هایشان زندانی هستند.


ترکیه اخراج زندانیان داعش را آغاز کرد؛ یک آمریکایی و 7 آلمانی اخراج شدند
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها