بازدید: 12

«کحافظ» 716 درصد افزایش سرمایه می دهد

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 2155811
پول نیوز - قطار تجدید ارزیابی دارایی ها به «کحافظ» رسید.

 

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «کاشي و سراميک حافظ» در نظر دارد از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها سرمایه 180 میلیارد ريالی کنونی را به 1469 میلیارد ريال افزایش دهد.

این اقدام به منظور خروج از شمول ماده 141 اصلاحي قانون تجارت انجام می گیرد؛ چرا که این کاشی ساز هم اکنون بالغ بر 672 میلیارد ريال زیان انباشته دارد که معادل 3.7 برابر سرمایه اسمی است. لازم به ذکر است که در سال 95، به دلیل رکود شدید صنعت ساختمان و از طرفی کاهش تولید و توسعه، تجهیز ماشین آلات و اجرای اقدامات زیر بنایی جهت افزایش کیفیت و کمیت محصولات، عملکرد شرکت «کاشی و سرامیک حافظ» با زیان مواجه شد.

شایان ذکر است که در این نوبت فقط زمین های شرکت تجدید ارزیابی شده اند؛ بنابراین، افزایش هزینه استهلاک شرکت را تهدید نمی کند و این اقدام بار هزینه ای به همراه ندارد.

«کحافظ» 716 درصد افزایش سرمایه می دهد

تحقق افزایش سرمایه منجر به کاهش ریسک مالی و افزایش توان ترازنامه ای شرکت از سال1398 به بعد خواهد شد. از سوی دیگر عدم توجه به این موضوع، احتمال خروج سهام شرکت از بازار دوم بورس را نیز در بردارد.

آخرین افزایش سرمایه شرکت «کاشی و سرامیک حافظ» به سال 91 باز می گردد که همانند 7 نوبت دیگر افزایش سرمایه، از محل آورده نقدی

بوده است.

برآرود شده با این افزایش سرمایه نسبت های مالی «کحافظ» به شرح زیر بهبود یابد:

«کحافظ» 716 درصد افزایش سرمایه می دهد


«کحافظ» 716 درصد افزایش سرمایه می دهد
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها