بازدید: 10

کسانی ما را «دیکتاتور» می‌خوانند که در انتخابات شکست خوردند

رئیس‌جمهور بولیوی که بامداد گذشته از سمت خود استعفا کرد، اقدامات رقبای خود که در انتخابات اخیر شکست خورده‌اند را محکوم کرد.

به گزارش بولتن نیوز، به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، «اوو مورالس» رئیس جمهور مستعفی بولیوی گفت: کسانی که ما را «دیکتاتور» می خوانند همان کسانی هستند که از ما در انتخابات شکست خوردند.

اوو مورالس همچنین از حمله گروه های خشونت طلب به خانه اش خبر داد و گفت: می خواهم مردم بولیوی بدانند که من مجبور به فرار از کشور نیستم.

رئیس جمهور بولیوی که به تازگی از سوی کمیسیون انتخابات این کشور برنده انتخابات ریاست جمهوری اعلام شده بود، به دنبال افزایش اعتراضات به نتایج انتخابات و خشونت مخالفان مجبور شد از سمت خود استعفا کند.

مورالس روز گذشته در سخنرانی تلویزیونی با اعلام اینکه انتخابات ریاست جمهوری دیگری برگزار می کند تا مردم به طور دموکراتیک مقامات جدید کشور را انتخاب کنند، گفت: «من تصمیم گرفته ام مجموع اعضای دادگاه عالی انتخابات از نو انتخاب شوند.»

پیش از این، با تشدید تنش ها در اعتراض به نتایج انتخابات در بولیوی، تظاهرکنندگان با ورود به دفاتر رادیو تلویزیون دولتی این کشور، کارکنان را اخراج و پخش برنامه زنده را متوقف کردند.

روز شنبه یگان هایی از پلیس در سه شهر بولیوی علیه مورالس شورش کردند.

رئیس جمهور بولیوی با کسب ۱۰ درصد رای بالاتر از «کارلوس مسا» رقیب خود، در انتخابات اخیر این کشور پیروز شد، اما «مسا» نتایج آن را نپذیرفت و مدعی تقلب در انتخابات شد.


کسانی ما را «دیکتاتور» می‌خوانند که در انتخابات شکست خوردند
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها