بازدید: 7

نتانیاهو: لیبرمن همه چیز را به بازی گرفته است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2155769
پس از آنکه «آویگدور لیبرمن» رئیس حزب «اسرائیل خانه ما» تهدیداتی را به زبان آورد، بنیامین نتانیاهو نیز لب به انتقاد از وی گشود.

نتانیاهو: لیبرمن همه چیز را به بازی گرفته استبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در انتقادی تند از رئیس حزب «اسرائیل خانه ما» اظهار داشت، آویگدور لیبرمن مشکلات در مسیر تشکیل کابینه را به بازی گرفته است.

حملات لفظی نتانیاهو به لیبرمن پس از آن بیان شد که رئیس حزب «اسرائیل خانه ما» تهدید کرد، اگر نتانیاهو ائتلاف با راستگرایان تندرو را رها نکند، با بنی گانتس رئیس حزب آبی سفید، برای تشکیل کابینه جدید هماهنگ خواهد شد.

خبرنگار العالم در اراضی اشغالی فلسطین در گزارشی تاکید کرد، آویگدور لیبرمن به عنوان فردی که مواضعش می تواند بحران به وجود آمده در تشکیل کابینه برای اراضی اشغالی فلسطین را پایان دهد، با در پیش گرفتن رفتاری، بنیامین نتانیاهو چهره شکست خورده این روز های اسرائیل را بر سر دو راهی قرار داده است، نتانیاهو این روز ها در شرایطی قرار دارد که یا باید به ائتلافش با راستگرایان افراطی پایان دهد تا بتواند ریاست کابینه بعدی را به دست بگیرد یا به این ائتلاف با راستگرایان ادامه دهد و شاهد عملی شدن تهدید لیبرمن باشد. لیبرمن تهدید کرده است با ادامه این روند، با بنی گانتس رئیس حزب آبی سفید ائتلاف می کند و با حمایت فهرست مشترک عربی، کابینه جدید را به ریاست بنی گانتس تشکیل می دهد. این تهدید موجب شد تا نتانیاهو به شدت از لیبرمن انتقاد کند و بگوید، رفتارش به گونه ای است که نشان می دهد بحران کابینه را به بازی گرفته است.

یکی از تحلیلگران سیاسی به العالم گفت، لیبرمن می داند در جایگاهی قرار گرفته است که می تواند نتیجه این سردرگمی سیاسی را مشخص کند، او همچنین نگران آن است که مبادا اراضی اشغالی برای سومین بار شاهد برگزاری انتخابات زودهنگام باشد در نتیجه تهدید می کند با ادامه این روند، آنچه را که به مردم وعده داده بود عملی خواهد کرد، تشکیل کابینه وحدت ملی وعده انتخاباتی لیبرمن بود.

اظهارات لیبرمن نشان می دهد تمایلی به برگزاری انتخابات برای سومین بار متوالی ندارد زیرا می داند افکار عمومی خواستار چنین انتخاباتی نیست. در نظرسنجی ای که شبکه دوم تلویزیون اسرائیل برگزار کرد، مشخص شد, ۵۴ درصد در اسرائیل انتظار دارند بنی گانتس قبل از به پایان رسیدن مهلت قانونی، کابینه جدید را تشکیل دهد.

یکی از تحلیلگران می گوید، اسرائیلی ها تمایل زیادی دارند تا شخص دیگری غیر از نتانیاهو مامور تشکیل کابینه شود، به ویژه اینکه آنان هنوز گانتس را در این میدان نیازموده اند، نتانیاهو هم با پرونده های متعدد فساد مواجه است که برخی از این پرونده ها به زودی گشوده می شوند در نتیجه حتی اگر بار دیگر کابینه را به دست بگیرد در تعامل با پلیس با مشکلات زیادی مواجه خواهد بود.

انتهای پیام/


نتانیاهو: لیبرمن همه چیز را به بازی گرفته است
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها