بازدید: 7

هایکو ماس: ایران باید به تعهداتش بازگردد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2155768
وزیر خارجه آلمان به اقدام برجامی اخیر کشورمان واکنش نشان داد و خواستار عمل کردن ایران به تعهداتش در چارچوب این توافق شد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی شورای اروپا، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان، همزمان با ورود به بروکسل برای شرکت در نشست شورای وزرای امور خارجه اروپا در گفت وگو با خبرنگاران از ایران خواست به توافق هسته ای احترام بگذارد.

او در اظهارات خود گفت: ما می خواهیم برجام را حفظ کنیم، اما ایران باید در نهایت به تعهداتش بازگردد و به آن ها احترام گذارد.

استف بلاک، وزیر امور خارجه هلند، هم روز دوشنبه همزمان با ورود به نشست شورای وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: ما قطعا درباره توافق هسته ای ایران گفتگو می کنیم و من درباره رفتار ایران بسیار نگرانم.

این اظهارات در پی اقدام ایران در برداشتن گام چهارم برجامی خود به علت بدعهدی های غربی ها در اجرای این توافق مطرح می شود. ایران در اردیبهشت ماه در نخستین سالگرد خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای، اعلام کرد در پاسخ به بازگشت تحریم های آمریکا و عدم تحقق وعده های کشور های باقی مانده در توافق برای جبران آثار منفی این تحریم ها، به مرور تعهد خود را به توافق هسته ای کاهش می دهد.

انتهای پیام/


هایکو ماس: ایران باید به تعهداتش بازگردد
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها