بازدید: 5

موگرینی:گام‌های برجامی جدید ایران بررسی می‎شوند/ماس: ما خواهان پایبندی به برجام هستیم

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2155765
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر خارجه آلمان پیش از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا درباره تحولات اخیر در رابطه با برجام اظهار نظر کردند.

واکنش های جدید به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایرانبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آستانه نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل گفت که "گام های برجامی جدید ایران مورد بررسی قرار خواهد گرفت."

موگرینی در جمع خبرنگاران ضمن بیان این مطلب که موضوع امنیت خلیج فارس محور گفت‎وگو های روز دوشنبه نشست وزرای خارجه خواهد بود، افزود که تحولات اخیر در خصوص برجام نیز در این نشست مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در همین حال «هایکو ماس»، وزیر خارجه آلمان نیز در آستانه برگزاری این نشست، مدعی شد "ما خواهان پایبندی به برجام هستیم، اما ایران نیز در نهایت مجبور است به تعهدات خود بازگردد و به آنها احترام بگذارد."

رئیس جمهور کشورمان روز سه شنبه گذشته ضمن اعلام گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران، گفت: "تاکنون ۳ قدم را برای کاهش تعهدات برجامی برداشته ایم. امروز گام چهارم را اعلام می کنیم. امروز به سازمان انرژی اتمی ابلاغ خواهم کرد که از فردا گام جدید را بردارد. "


انتهای برجام/


موگرینی:گام‌های برجامی جدید ایران بررسی می‎شوند/ماس: ما خواهان پایبندی به برجام هستیم
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها