بازدید: 5

عمران خان: اسلام معرف مفهوم دولت همگانی است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2155760
نخست وزیر پاکستان در پیامی به مناسبت ولادت پیامبر اکرم(ص)، از دولت مدینه که از سوی حضرت محمد در این شهر تشکیل شد به عنوان اولین دولت همگانی در تاریخ بشریت یاد کرد و گفت، مفهوم دولت همگانی از جانب اسلام ارایه و توسط پیامبر و اصحابش اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از تلویزیون "جیو"، عمران خان در این پیام خاطر نشان کرد، دولت مدینه که از سوی حضرت محمد تشکیل شده بود، سرمشقی برای همه مردم است زیرا برای کل بشریت است و صرفا معطوف به بهبود زندگی مسلمانان نیست.

وی افزود، اصول متعالی که دولت های همگانی امروز پیگیری و دنبال می کنند، پیشتر، در عصر تاریکی و جامعه ای رو به قهقرا، با تشکیل دولت مدینه توسط حضرت محمد به اجرا درآمده بود. اصحاب پیامبر اسلام در دوران تصدی شان که فصل طلایی تاریخ جهان است، از طریق تضمین عدالت و تساوی به غنای این مفهوم افزودند.

نخست وزیر پاکستان گفت، پیامبر اسلام هیچگاه دروغ نگفت و در امانت خیانت نکرد. در زمانی که برای هیچ کس حتی قابل تصور نبود، حضرت محمد نه تنها قوانین سایر مذاهب را قبول داشت بلکه از آنها پشتیبانی می کرد. ایشان از طریق دولتداری خوب خود، دولت همگانی را ایجاد کرد که حقوقی برابر برای همه و آزادی مذهبی را برای همه شهروندان تضمین می کرد.

عمران خان تاکید کرد، این اصول طلایی دولت مدینه در هیچ یک از دولت های آن عصر وجود نداشت.


عمران خان: اسلام معرف مفهوم دولت همگانی است
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها