بازدید: 24

اسب مایه برکت و عشق

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2155738
هر هفته در همه شهر‌های ترکمن نشین استان گلستان مسابقات اسب دوانی برگزار می‌شود که عده بسیاری برای تماشا و پیش بینی می‌روند، آن‌ها اسب را مایه برکت و عشق می‌نامند.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، اسب حیوان نجیبی است که برای ترکمن ها بسیار ارزشمند و محبوب است و یک ترکمن از همان آغاز زندگی با یکی از نخستین چیز هایی که انس می گیرد اسب است. پسران از آغاز نوجوانی برای کسب امرار معاش و البته علاقه خود به کار تیمار داری اسب ها مشغول می شوند و با اسب ها بزرگ می شوند. ترکمن ها به سبب موقعیت جغرافیایی خود همواره از اسب ها استفاده کرده اند و به همین علت وابستگی به اسب دارند انس و الفت ترکمن ها نسبت به اسب از همان دوران کودکی در روح و جان فرزندان شان نیز نفوذ کرده است. در این باره والدین کودکان نقش به سزایی را ایفا می کنند. رفته رفته بسیاری از پسران چابکسواران قهاری می شوند و پای در مسابقات اسب دوانی می گذارند. هر هفته در همه شهر های ترکمن نشین استان گلستان مسابقات اسب دوانی برگزار می شود که عده بسیاری برای تماشا و پیش بینی می روند، آن ها اسب را مایه برکت و عشق می نامند.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


اسب مایه برکت و عشق
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها