بازدید: 28

وزیر امورخارجه آلمان و اسلوواکی : برجام باید حفظ شود

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 2155714
وزیر امور خارجه آلمان پیش از آغاز نشست وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا مواضعی را درباره تعهدات برجامی ایران مطرح کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

صفحه خبررسانی شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا در توییتر به نقل از هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان که برای شرکت کردن در نشست امروز وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا به بروکسل رفته است، نوشت: ما می خواهیم برجام را حفظ کنیم اما ایران باید سرانجام به تعهدات خود بازگشته و آن ها را رعایت کند.

این اظهارات وزیر امور خارجه آلمان درباره اجرای تعهدات برجامی ایران در حالی مطرح می شود که ایران با گذشتن یک سال از تعلل شرکای اروپایی برجام برای اجرای تعهداتشان در راستای خنثی کردن تاثیر تحریم های آمریکا بر ایران، تصمیم گرفت در چند گام تعیین شده، تعهدات داوطلبانه برجامی اش را کاهش دهد. اخیران ایران گام چهارم کاهش تعهدات برجامی اش را اجرایی کرد.

وزیر امورخارجه اسلوواکی: می خواهیم برجام را حفظ کنیم

همچنین وزیر امورخارجه و اسلوواکی امروز (دوشنبه) پیش از ورود به نشست شورای روابط خارجی اروپا در بروکسل در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره وضعیت پیرامون برجام اظهار داشت: در این برهه زمانی من بر این باورم که باید درباره چگونگی حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) رایزنی کنیم.

وی ادامه داد: این یک توافق بزرگ است و باید حفظ شود.

وزیر امورخارجه آلمان نیز پیش از برگزاری این نشست با تاکید بر اینکه "ما خواهان حفظ برجام هستیم" از ایران خواست تا به تعهداتش در این توافق پایبند باشد.


وزیر امورخارجه آلمان و اسلوواکی : برجام باید حفظ شود
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها