بازدید: 4

وجود ۱۷۰۰ سد آبیِ فرسوده در آمریکا به فهرست نگرانی‌های مردم این کشور اضافه شده است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2155713
حدود ۱۷۰۰ سد آبیِ قدیمی و فرسوده در آمریکا زندگی هزاران نفر از ساکنان نزدیک رودخانه‌های پایین دستِ خود را تهدید می‌کنند.

وجود ۱۷۰۰ سد آبیِ فرسوده در آمریکا به فهرست نگرانی های مردم این کشور اضافه شده استبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی آسوشیتد پرس، صد ها سدِ آبی در سراسر آمریکا در حالت فرسودگی قرار دارند که مسئله ای بسیار نگران کننده، به ویژه برای آن دسته از شهروندانی است که در اطراف رودخانه های پایین دستِ این سد ها زندگی و کار می کنند.

تحقیقات دو سالهِ خبرگزاری آسوشیتد پرس، نزدیک به ۱۷۰۰ سد آبی را که در شرایط بسیار خطرناک قرار دارند، در ۴۴ ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا و همچنین در منطقه پورتوریکو که یکی از قلمرو های آمریکا به حساب می آید شناسایی کرده است. این سد ها در شرایط نامناسب یا بسیار بد قرار دارند.

«مارک اوگدن» رئیس پیشین انجمن ایالتی امنیت سدها، گفت: «تعداد بسیار زیادی از سد ها (در آمریکا) در اوایل قرن بیستم میلادی ساخته شده اند و اغلب آن ها با معیار های امروزی برای ساخت سد های ایمن، مطابقت ندارند و از این رو ساختار این سد ها باید به روز رسانی شود.»

معیوب بودن سدها، مشکل زیرساختیِ بسیار خطرناکی به حساب می آید، زیرا اگر سد ها بشکنند، شمار زیادی از مردم ممکن است جان خود را از دست بدهند. حتی وقتی یک سد کوچک در ایالت هاوایی که صاحبی شخصی داشت، در سال ۲۰۰۶ شکست، هفت تن کشته شدند.

آسوشیتد پرس تأکید کرد: تعداد سد های غیر ایمن در آمریکا ممکن است به مراتب بیشتر از شمارِ ۱۷۰۰ سدی باشد که در گزارش «ای پی» به آن ها اشاره شده است، زیرا چندین ایالت آمریکا، از جمله ایالت تگزاس، داده ها و اطلاعات کاملی در اختیار محققان آسوشیتد پرس قرار نداده اند.

آسوشیتد پرس در خاتمه افزود: بیش از ۹۰ هزار سدِ آبی در سراسر آمریکا وجود دارد و مهندسان عمران و سدسازی تخمین زده اند که بودجه لازم برای تعمیر و مرمت این سدها، به نحوی که از ایمن بودن تمامیِ آن ها اطمینانِ کامل حاصل شود، دستکم ۷۰ میلیارد دلار خواهد بود.

انتهای پیام/


وجود ۱۷۰۰ سد آبیِ فرسوده در آمریکا به فهرست نگرانی‌های مردم این کشور اضافه شده است
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها