بازدید: 4

شانس پیروزی گانتز و شکست نتانیاهو در انتخابات احتمالی در اراضی اشغالی قوت گرفت

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2155588
بن بست سیاسی در اراضی اشغالی و شکست مذاکرات حزب لیکود و آبی و سفید برای تشکیل کابینه ائتلافی از جدی شدن گزینه برگزاری انتخابات سوم حکایت دارد.
رژیم صهیونیستی با سرعت در مسیر انتخابات سوم گام بر می داردبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ بحران سیاسی در اراضی اشغالی در پی برگزاری ۲ دور انتخابات پارلمانی در ماه های آوریل و سپتامبر از حرکت سریع رژیم صهیونیستی در مسیر سومین انتخابات در کمتر از یک سال حکایت دارد.

با آغاز شمارش معکوس فرصت قانونی «بنی گانتز»، رئیس حزب «آبی و سفید» برای تشکیل کابینه، چشم انداز آینده سیاسی در رژیم صهیونیستی و البته آینده سیاسی «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر این رژیم و رئیس حزب «لیکود» بیش از پیش مبهم می شود.

در حالی که نتانیاهو به دلیل مواجهه با پرونده های سه گانه قضایی و موقعیت متزلزل در عرصه سیاسی خواهان برگزاری سومین انتخابات چه در شکل پارلمانی و چه در قالب نخست وزیری است، ساکنان اراضی اشغالی ضمن مخالفت با این ایده، او را مسئول اصلی فروافتادن به این ورطه می دانند.

براساس جدیدترین نظرسنجی انجام شده توسط کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی، در صورت برگزاری مجدد انتخابات پارلمانی، آبی وسفید ۳۵ و لیکود ۳۳ کرسی را کسب می کنند.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد ۴۱ درصد ساکنان اراضی اشغالی، نتانیاهو را مسئول و مقصر انتخابات سوم می دانند. ۳۱ درصد نیز «آویگدور لیبرمن»، رئیس حزب «اسرائیل خانه ما» و وزیر جنگ پیشین را مقصر این امر می دانند. این در حالی است که تنها ۷ درصد گانتز را مقصر می دانند.

در ادامه تحولات سیاسی در اراضی اشغالی نیز، رئیس حزب لیکود در واکنش به اولتیماتوم آویگدور لیبرمن، او را متهم به هماهنگی با فهرست مشترک عربی و آبی و سفید کرد.

همچنین بنیامین نتانیاهو می‎گوید: "طرح لیبرمن تنها خواسته های آبی و سفید را در نظر داشته و در هماهنگی کامل با احزاب عربی و به منظور تشکیل کابینه اقلیت با حضور آن ها و جناح چپ است. "

او در ادامه گفت: "لیبرمن برای تفرقه افکنی میان متحدان لیکود تلاش می کند. "

در مقابل این اظهارات نتانیاهو در کنست، گانتز تلویحا بر تشکیل کابینه بدون حضور لیکود تاکید کرد.

به نظر می رسد عدم توافق گانتز و نتانیاهو برای پذیرش پیشنهاد «روون ریولین»، رئیس این رژیم در نهایت به انتخابات سوم که می تواند انتخابات پارلمانی مجدد یا انتخابات مستقیم نخست وزیری باشد، منجر شود؛ چرا که گانتز حاضر به مذاکره با نتانیاهو تا زمان اعلام رای دادگاه در مورد پرونده های قضایی او نیست؛ همچنین نتانیاهو حاضر به ترک سمت نخست وزیری در یکسال پیش رو به دلیل نگرانی از رای دادگاه نیست.

انتهای پیام/

شانس پیروزی گانتز و شکست نتانیاهو در انتخابات احتمالی در اراضی اشغالی قوت گرفت
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها