بازدید: 17

ضربه چاپ‌پول به رشد اسمی بورس

منبع : سایت خبری بورس نیوز کد خبر: 2155580
تعیین سهم‌های ارزنده بازار را اخذ سیاست‌های سال ۹۹ تعیین می‌کند که در حال حاضر نمی‌توان اتفاقی را در این زمینه پیش بینی کرد.  
 
نقش تعیین کننده سیاست های سال ۹۹ در
 
کیارش هومن، مدیرعامل کارگزاری توسعه سهند در ارزیابی معاملات امروز بازارسرمایه به بورس نیوز اظهارکرد: روند صعودی معاملات در بازار سرمایه تا پیش از انتخابات مجلس دور از ذهن بوده و پیش بینی می شود که این روند نوسانی ادامه دار باشد. 

وی ادامه داد: نوسانات موجود در بازارسرمایه با شدت چندانی همانند ماه های گذشته همراه نیست و دورنمای بازار اینگونه نشان می دهد که تا دو ماه آینده، نوسان معاملات در حالتی ثابت قرار گیرد مگر آنکه حادثه ای غیرمترقبه در فضا کسب وکار رخ دهد. 

کارشناس بازارسرمایه روند صعودی و نزولی شدن سهم ها را دلیل بر "جایابی بازار" عنوان کرد و گفت: این تغییرات تاثیر زیادی بر شاخص کل نداشته و در واقع "بورس" روند صعودی بسیار بالا و به اصطلاح "اورشوتینگ" را تجربه کرد.
 
هومن اضافه کرد:از تاریخ ۲۰مهرماه به بعد، این اورشوتینگ تخلیه شده و روندی نزولی جایگزین آن روند صعودی شد ولذا در هفته های اخیر بازار با تثبیت همراه شد چراکه به نظر می رسد سرمایه گذاران ذات آن را درک کرده و به این نتیجه رسیده اند که سهم ها در همین قیمت ها ارزنده اند. 
 
وی به نقش دولت در روند معاملات سهم ها نیز اشاره ای داشت و افزود: اگر دولت بتواند بدون "چاپ پول" نسبت به اداره امور داخلی خود موفق شود، قطعا پیامد های آن به بازارسرمایه نیز تلنگری خواهد زد اما؛ اگر دولت قادر به اداره شرایط نباشد و مجبور به تامین نقدینگی مورد نیاز خود از طریق مالیات شود، قطعا "تورم" حاصل از آن و "چاپ پول بدون پشتوانه" شرایط اقتصاد را با تغییر مواجه خواهد کرد که در این صورت "بورس" نیز به صورت اسمی با رشد مواجه خواهد شد اما؛ اقتصاد و قشر آسیب پذیر ضربه خواهند خورد.
 
این کارشناس بازارسرمایه در پایان در خصوص سهم های ارزنده بازار این روز ها اظهارداشت: اینکه چه سهمی ارزنده باشد بستگی به اتخاذ سیاست های سال ۹۹دارد و با وضعیت حال حاضر نمی توان اتفاقی را پیش بینی کرد.

ضربه چاپ‌پول به رشد اسمی بورس
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها