بازدید: 10

هرج و مرج در بولیوی پس از استعفای رئیس‌جمهور

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2155574
بنا بر اعلام رسانه‌ها، در پی اعلام استعفای اوو مورالس از ریاست‌جمهوری بولیوی، چند اتوبوس و خانه برخی سیاستمداران به آتش کشیده شد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی استعفای اوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی، (اینجا) ناآرامی هایی یکشنبه شب در لاپاز (پایتخت) و ال آلتو، شهری نزدیک پایتخت بولیوی روی داد. بنا بر اعلام رسانه های محلی، چند اتوبوس و خانه برخی سیاستمداران به آتش کشیده شد.

رسانه ها حدود ۱۵ خودرو را نشان دادند که در پایانه ای در حال سوختن هستند و اداره خدمات حمل و نقل عمومی شهرداری لاپاز هم در توئیتی اعلام کرد: «ده ها تظاهرکننده وارد تأسیسات ما شدند و در حال آتش زدن اتوبوس ها هستند.»

کاسیمیرا لما، مجری تلویزیون «یونیورسیتاریا»، اعلام کرد که خانه اش به آتش کشیده شده است.

خانه خوآن رامون کوینتانا، وزیر سابق، نیز به دست افراد ناشناس غارت شد. بر اساس اظهارات کوینتانا در تلویزیون، این افراد همه اسناد او را با خود بردند.

در لاپاز همچنین در پی اعلام استعفای اوو مورالس، مقر سفارت ونزوئلا از سوی افدرادی که صورتشان را پوشانده بودند، اشغال شد.

کریزبیلی گونزالس، سفیر ونزوئلا در لاپاز، به خبرگزاری رسمی «ای بی آی» گفت: «تظاهرکنندگان نقاب دار که سپر و دینامیت در دست داشتند سفارت ونزوئلا را در بولیوی گرفتند. ما خوبیم و در جای امن به سر می بریم، اما آن ها می خواستند کشتار به راه بیندازند. به ما کمک کنید تا این وحشیگری را محکوم کنیم.»

در اواسط شب، گشت زنی های ارتش در خیابان های لاپاز و ال آلتو آغاز شد. در عوض، مأموران پلیس که بسیاری از یگان های آن در روز های اخیر بر ضد مورالس شورش کردند، به گشت زنی نپرداختند و فرماندهی آن ها هم هیچ توضیحی در مورد غیبت آن ها نداد.

انتهای پیام/


هرج و مرج در بولیوی پس از استعفای رئیس‌جمهور
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها