بازدید: 15

دستور امام خمینی به وحدت شیعه و سنّی در سال ۱۳۴۳

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2155500
همزمان با هفته وحدت، صفحه مجازی منتسب به دفتر حفظ آثار امام خمینی(ره) مطلبی را درباره دستور رهبر کبیر انقلاب به وحدت شیعه و سنی در سال ۱۳۴۳ منتشر کرد.

دستور امام خمینی به وحدت شیعه و سنّی در سال ۱۳۴۳به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، صفحه مجازی منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر کبیر انقلاب همزمان با هفته وحدت مطلبی را درباره دستور امام خمینی به وحدت شیعه و سنی  در سال ۱۳۴۳ در اینستاگرام منتشر کرد.

در متن این پست آمده است:

در سندی از ساواک در سال ۴۳ گزارشگر ساواک از دستورات امام خمینی به حفظ وحدت اهل تسنن و شیعیان می نویسد که نشان از عمق بینش امام به این مسئله راهبردی دارد.

گزارشگر ساواک در این سند آورده است: وحیدی یکی از معلمین [معممین] میاندوآب به قم دعوت شده و پیغام بزرگی به او داده اند. گفته می شود که آخوند های آذرشهر، میاندوآب، رضائیه، شاهپور زیر فرمان او می باشند و به او مقام آیت الله داده شده و قصد دارد که با ملا های کُرد تماس بگیرد و آخوند های کُرد و غیر کُرد را با یکدیگر متحد و متقن نماید.

منظور آن ها ایجاد اعتصاب یا اغتشاش و اختلال امنیت می باشد.

ضمناً از طرف آیت الله خمینی دستورات مکرری به آخوند ها صادر شده تا موجبات نزدیکی آخوند های سنی و شیعه را فراهم و  به شیعیان هم تذکر بدهند از توهین به مقدسات اهل تسنن خودداری نمایند.

دستور امام خمینی به وحدت شیعه و سنّی در سال ۱۳۴۳

انتهای پیام/


دستور امام خمینی به وحدت شیعه و سنّی در سال ۱۳۴۳
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها