بازدید: 7

حکمرانی‌ِ سوسیالیستی و لیبرالیسمی راه به جایی نمی‌برد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2155366
سرلشکر باقری گفت: حکمرانی‌ها بر اساس مکاتب انسانی مانند سوسیالیست و لیبرالیسم راه به جایی نمی‌برد.

حکمرانی  بر اساس سوسیالیست و لیبرالیسم راه به جایی نمی برد.به گزارش خبرنگار  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در اولین همایش ملی حکمرانی اسلامی که صبح امروز دوشنبه  در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، گفت: حکمرانی اسلامی موضوع بسیار مهم و اساسی و به عنوان گام اول است و امید داریم که بتوانیم با آموزش مناسب بتوانیم در این مسیر موفقیت بیشتری داشته باشیم.

وی با اشاره به انواع حکمرانی ها در تاریخ جهان گفت: در تاریخ شاهد انواع حکمرانی ها بوده ایم و میان این حکمرانی ها تفاوت بسیاری وجود داشته، اما نقطه مشترک آنها این است که این حکمرانی ها بر اساس اوامر الهی نبوده است. امروز بر همه آشکار شده که حکمرانی ها بر اساس مکاتب انسانی مانند  سوسیالیست و لیبرالیسم راه به جایی نمی برد.

سرلشکر باقری با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایده جدید حکمرانی را معرفی کرد، ادانه داد: امام خمینی(ره) این ایده را مطرح کرد که بر اساس فرامین الهی می شود یک نوع حکومت الهی را تشکیل داد، انقلاب اسلامی با نفس طاغوت داخلی و نفس استکبار جهانی و سردادن شعار نه شرقی و نه غربی تلاش کرد کشور را بر اساس فرامین الهی اداره کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: استفاده از فرامین الهی و بهره برداری از آیات الهی دست مایه درستی است که اگر با صحت کامل صورت گیرد می تواند موجب رفاه و آسایش ملت شود. این چنین حکمرانی دو بار در صدر اسلام برقرار شد و بعد از آن افرادی به حکومت رسیدند که هیچ بهره ای از اسلام نبرده بودند.

در حال تکمیل...


حکمرانی‌ِ سوسیالیستی و لیبرالیسمی راه به جایی نمی‌برد
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها