بازدید: 8

اعلام وضع فوق‌العاده در استرالیا/ مناطق جنگلی این کشور همچنان در آتش می‌سوزند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2155283
مسئولان استرالیایی در مناطقی از این کشور که دچار آتش‌سوزی وسیعی شده‌اند وضع فوق‌العاده اعلام کردند.

اعلام وضع فوق العاده در استرالیا/ مناطق جنگلی این کشور همچنان در آتش می سوزندبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی بی بی سی، در حالی که شصت و چهار آتش سوزی در مناطق جنگلی استرالیا همچنان شعله می کشند و شماری از این آتش سوزی ها به سرعت به سمت حاشیه های شهر سیدنی در حال گسترش و پیشروی هستند؛ مسئولان این کشور به علت تشدید وزش باد در مناطق دچار آتش سوزی وضع فوق العاده اعلام کردند.

آتش سوزی های اخیر در استرالیا تاکنون در منطقه نیوساوث ولز سه قربانی گرفته است. مقامات استرالیا می گویند این آتش سوزی ها زندگی شهروندان بسیاری را با خطر مواجه کرده اند.

خبرنگار شبکه بی بی سی هم در گزارشی در این خصوص گفت: مسئولان استرالیا از هیچ فرصتی برای مقابله با شعله های آتش فروگذار نمی کنند و در چهارمین روز ادامه آتش سوزی ها در مناطق «نیوساوث ولز» و «کوئیزلند» وضع فوق العاده اعلام کرده اند.

«بن شِپرد» از مسئولان بخش آتش نشانی استرالیا گفت: این آتش سوزی ها بی سابقه است و در شرایط جوی موجود هم به سرعت در حال گسترش است. ما نمی توانیم ماموران آتش نشانی را به مراکز آتش سوزی نزدیک کنیم، چون خطر مرگ ماموران آتش نشانی را تهدید می کند.

خبرنگار شبکه بی بی سی افزود ماموران آتش نشانی در مناطق دچار آتش سوزی در استرالیا برای فردا آماده می شوند، چون سازمان هواشناسی از افزایش گرمای هوا در این مناطق و تشدید سرعت باد خبر داده است. تشدید دمای هوا، وزش باد و کاهش رطوبت ترکیبی مرگبار در هنگام وقوع آتش سوزی در مناطق جنگلی است. به ساکنان مناطقی که آتش سوزی ها در آن ها ادامه دارد اعلام شده است به سرعت از این مناطق خارج شوند. هر چند برخی از ساکنان این مناطق با دستورات مبنی بر خروج از منطقه مخالفت کرده اند، اما مسئولان محلی به آن ها اعلام کرده اند در صورتی که آتش به خانه های آن ها نزدیک شود دیگر نمی توانند هیچ کمکی به آن ها ارائه کنند.

خبرنگار بی بی سی تاکید کرد هزاران نفر از ساکنان مناطق دچار آتش سوزی استرالیا به اردوگاه های موقت منتقل شده اند و به آن ها اعلام شده است تا زمانی که شرایط محل زندگی آن ها امن نشود نمی توانند به خانه هایشان برگردند.

آتش سوزی های اخیر در استرالیا بسیاری از حیوانات وحشی را هم به کام مرگ فرستاده است. در آتش سوزی های اخیر در استرالیا بیش از سیصد و پنجاه رأس کووالا کشته شده اند.

انتهای پیام/


اعلام وضع فوق‌العاده در استرالیا/ مناطق جنگلی این کشور همچنان در آتش می‌سوزند
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها