بازدید: 16

در قبر بخوابید تا شب امتحان استرس نگیرید! + فیلم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2155274
روش پیشنهادی عجیب یک دانشگاه به دانشجویان برای غلبه بر استرس شب امتحان خبرساز شد.

در قبر بخوابید تا شب امتحان استرس نگیرید! + فیلم//به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، روش پیشنهادی غیرمعمول و عجیب یک دانشگاه به دانشجویان برای غلبه بر استرس شب امتحان به سوژه رسانه ها تبدیل شد. در این روش مسئولان دانشگاه رادبود شهر "نیمیخن" هلند از دانشجوبان خواسته اند تا برای غلبه بر استرس خود در یک قبر دراز بکشند.

بنا به گفته مسئولان این دانشگاه این روش که از آن با عنوان " مدیتیشن در قبر" یاد می شود به دانشجو کمک می کند تا بر اضطراب و نگرانی خود در شب امتحان غلبه کند. 

به همین منظور مسئولان دانشگاه قبری را در محوطه دانشگاه حفر کرده اند که دانشجویان متقاضی می توانند این روش مدیتیشن را در آن پیاده کنند. در این قبر یک تخت با تشک قرار داده شده تا دانشجو روی آن دراز کشیده و احساس راحتی کند. 

به گفته دانشجویان این پروژه آنقدر محبوبیت در بین دانشجویان بدست آورد که آنها مجبور بودند تا در لیست های انتظار قرار بگیرند. " سین مکلالین"، یکی از دانشجویان این دانشگاه در این باره گفت: " من و هم اتاقی ام قصد داشتیم حدود یک هفته پیش این پروژه را امتحان کنیم اما متوجه شدیم هنوز در لیست انتظار  قرار داریم و باید منتظر بمانیم. 

به گفته "جان هاکینز"، ایده پرداز این پروژه، هدف او از ایجاد چنین فضایی نه تنها رهایی دانشجویان از اضطراب شب امتحان بلکه برای یادآوری نعمت بزرگ زندگی کردن روی زمین به آن ها بوده است. جان در این باره گفت: " مرگ پایان زندگی است. چیزی که تابو است و پذیرش آن برای دانشجویان سخت و دشوار. بخصوص وقتی فرد ۱۸، ۱۹ و ۲۰ ساله باشد. "

گفتنی است؛ طبق پوستری تبلیغاتی که با عنوان "به یاد داشته باشید می میرید" در دانشگاه نصب شده دانشجویان می توانند ۳۰ دقیقه تا حداکثر ۳ ساعت را در این قبر بگذرانند.

کد ویدیو

انتهای پیام/

مراقبه در قبر در حیاط دانشگاه!

در قبر بخوابید تا شب امتحان استرس نگیرید! + فیلم
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها