بازدید: 12

هفته آینده آب زاینده‌رود رهاسازی می‌شود

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 2155255
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: آب زاینده‌رود برای کشت بهنگام پاییزه کشاورزان شرق و غرب اصفهان از ۲۲ تا ۲۵ آبان ماه جاری رهاسازی خواهد شد.

به گزارش پول نیوز از وزارت نیرو، "حسن ساسانی" با بیان اینکه برنامه ریزی توزیع و تاریخ دقیق رهاسازی به زودی اعلام خواهد شد، افزود: توزیع آب کشاورزی شبکه های غرب و شرق استان اصفهان در بازه زمانی ۲۲ تا ۲۵ آبان ماه و به مدت ۱۸ روز انجام خواهد شد و مجموع حجم توزیع آب برای کشت پاییزه کشاورزان ۱۲۰ میلیون متر مکعب از سد زاینده رود در نظر گرفته شده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان تصریح کرد: میزان ذخیره کنونی سد زاینده رود ۴۲۸ میلیون متر مکعب است، میزان حجم آب ورودی به این سد ۱۳ و خروجی آن ۲۴ متر مکعب بر ثانیه است. برنامه ریزی ها به گونه ای خواهد بود که حجم مخزن سد زاینده رود در پایان سال آبی و پایان شهریور سال ۹۹ از ۴۵۰ میلیون متر مکعب کاهش پیدا نکند.

ساسانی یادآور شد: خوشبختانه با بارش های مناسب، از اسفند سال ۹۷، آب در رودخانه زاینده رود به طور مداوم در جریان بوده و بعد از دوازدهم مهر ۹۸ آب به تالاب بین المللی گاوخونی رسید.


هفته آینده آب زاینده‌رود رهاسازی می‌شود
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها