بازدید: 3

زمین در تیررس یک شهاب سنگ بزرگ به اندازه برج ایفل

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2154860
طبق اعلام ناسا، یک شهاب سنگ بزرگ به بزرگی برج ایفل با ۲۰ برابر سرعت صوت در حال نزدیک شدن به زمین است.

زمین در تیررس یک شهاب سنگ بزرگ به اندازه برج ایفلبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، ناسا هشدار داد سیارکی به بزرگی برج ایفل با ۲۰ برابر سرعت صوت در حال نزدیک شدن به زمین است.

این سنگ عظیم الجثه که سال ۲۰۰۶ کشف شد، دو بار در سال از مدار زمین عبور می کند و به علت نزدیک شدن به کره زمین حین عبور از مدار احتمالاً خطرناک توصیف شده است.

ناسا هشدار داد این سیارک غول پیکر کمتر از دو هفته دیگر از مجاورت زمین عبور می کند. طول این سیارک موسوم به ۲۰۰۶ SF۶، حدود ۶۱۰ متر تخمین زده شده است که دو برابر اندازه برج ایفل یا شش برابر یک زمین فوتبال است.

پیش بینی می شود ۲۰۰۶ SF۶ چهارشنبه ۲۰ نوامبر (۲۹ آبان) از چهار میلیون و ۳۵۰ هزار کیلومتری بالای سر ما عبور کند. سرعت حرکت این سیارک ۲۷ هزار کیلومتر بر ساعت، یا حدود ۲۲ برابر سرعت صوت خواهد بود.

این سیارک که سال ۲۰۰۶ کشف شد، دو بار در سال از کنار زمین عبور می کند و متعلق به گروهی سیارک های آتن است که مدارشان گاهی از مدار کره زمین عبور می کند.

مسیر پیش بینی شده این سیارک نشان می دهد احتمال برخورد آن با زمین در دو قرن آینده بعید است. دانشمندان حدود ۲۰ هزار سیارک از بیش از ۶۰۰ هزار سیارک موجود در منظومه شمسی را جزء اجسام نزدیک به زمین درجه بندی کرده اند و آژانس فضایی اروپا بیش از ۸۰۰ مورد از این اجسام را در ”فهرست خطر“ خود قرار داده است که ستاره شناسان باید همواره آن ها را زیر نظر داشته باشند.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

 

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


زمین در تیررس یک شهاب سنگ بزرگ به اندازه برج ایفل
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها