بازدید: 15

ضرورت ارائه الگو‌های مسکنی جدید در بافت‌های فرسوده / ۶۸ هکتار بافت فرسوده در کشور وجود دارد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2154367
نژادبهرام گفت: باتوجه به مسئله بازآفرینی، باید نوسازی و مقاوم‌سازی واحد‌های مسکونی در دستور کار دستگاه‌های مرتبط با حوزه مسکن قرار گیرد.

خبرنگار: کباری/ارائه الگوهای مسکنی جدید در بافت های فرسوده ضروریست / 68 هکتار بافت فرسوده در کشور وجود داردبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، زهرا نژادبهرام عضو شورای شهر تهران در نشست سیاست گذاری مسکن با بیان اینکه بازآفرینی مسئله اصلی کشور به شمار می رود، گفت: در کشور حدود ۶۸ هکتار بافت فرسوده و ۱۰ هزار هکتار بافت ناپایدار وجود دارد که هر اقدامی در  زمینه  بهبود وضعیت بازآفرینی شهری و نوسازی بافت های فرسوده بسیار بااهمیت است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه بازآفرینی و نوسازی مسکن در کشور به شدت به سرمایه های مردم وابسته است، گفت: هر نوع سرمایه گذاری در این بخش جهت ارتقاء کیفیت زندگی و جذب سرمایه می تواند بسیار مهم و باارزش باشد.

نژادبهرام با بیان اینکه بازآفرینی یک مقوله چند وجهی است، گفت: باید محیطی که ساکنان این مناطق زندگی می کنند را از هر جهت مناسب سازیم تا مردم میل برای زندگی و سکونت در این مناطق را داشته باشند.

او به تهاتر در حوزه مصالح ساختمانی هم اشاره کرد و گفت: از طریق تهاتر، اتصالات بسیار خوبی بین بخش های مختلف و شرکت های سرمایه گذاری انجام می شود که این خود می تواند در حوزه مسکن و تشویق سرمایه گذاران برای ورود به این بخش موثر باشد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه باید فضای گفتگو را بین تمامی حوزه های مسکنی و دستگاه های مختلف برقرار کنیم، گفت: باید از ظرفیت های این حوزه به درستی استفاده کنیم و با تهیه یک الگوی مناسب جهت زندگی مردم بتوانیم بر روی تمامی بخش های مسکنی تمرکز کنیم.

نژادبهرام تصریح کرد: به دلیل آنکه در شرایط کنونی اقتصاد کشور، بازگشت سرمایه دشوار است، بنابراین موضوع تهاتر و راه اندازی این بازار خود می تواند زمینه مناسبی جهت ورود سرمایه گذاران به این بخش شود.

او با اشاره به اینکه شرایط و الگوی زندگی در مناطق و بافت های فرسوده با سایر مناطق از جمله منطقه ۲۲، پردیس و پرند متفاوت است، گفت: در این مناطق برج هایی چندین طبقه ساخته می شود، اما الگوی ساخت و سکونت در مناطق فرسوده بسیار متفاوت است بنابراین باید شرایط زندگی را در تمامی این محلات سنجید.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه استارت آپ ها به عنوان یک نیروی چابک و جوان در حوزه مسکن می توانند ظرفیت ها و الگو های جدید زندگی را در این مناطق فراهم کنند، گفت: باید بتوانیم الگوی جدیدی را در بافت های فرسوده ارائه دهیم و باتوجه به ظرفیت ها و مدل های اقتصادی در این مناطق باید سازندگان را برای حضور در این حوزه تشویق کنیم.

نژادبهرام با اشاره به اینکه باید نگرش های ساختار مالی را هم در این مناطق تغییر دهیم، گفت: در گذشته و در بسیاری از مناطق تهران واحد های مسکونی از جمله ۹۰ پلاکی در منطقه ۹ تهران ساخته شد، ولی متأسفانه بعد از گذشت چند سال همچنان این واحد ها درگیر مشکلات بسیار زیادی هستند و بسیاری از ساکنان این واحد ها، مالکان حقوقی نیستند بنابراین باید در اجرای این طرح ها تمامی جوانب به درستی سنجیده شود.

او توضیح داد: در تولید الگو های جدید باید به صورت سفارشی کار کرد و تمامی شرایط اقلیمی هر منطقه و هر شهر را به درستی سنجید تا مشکلات جدیدی در این حوزه ها ایجاد نشود.

انتهای پیام/


ضرورت ارائه الگو‌های مسکنی جدید در بافت‌های فرسوده / ۶۸ هکتار بافت فرسوده در کشور وجود دارد
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها