بازدید: 8

ایلنا: بازداشت تعدادی از بازنشستگان مقابل مجلس

منبع : انتخاب کد خبر: 2153478
صبح امروز قرار بود بازنشستگان کشوری، تامین اجتماعی و فولاد مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کنند که از قرار معلوم این حرکت اعتراضی شکل نگرفته است. به گزارش ایلنا، تعدادی از بازنشستگان بازداشت موقت شده‌اند و ظاهراً برخی از آنها به وزرا منتقل شده‌اند
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایلنا: بازداشت تعدادی از بازنشستگان مقابل مجلسبازنشستگان صندوق های مختلف، از جمله تامین اجتماعی، کشوری و فولاد، امروز قرار بود با حضور مقابل مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه، به سیاست های بودجه ای دولت و مجلس اعتراض کنند. این تجمع که قرار بوده ساعت ده صبح آغاز شود، از قرار معلوم شکل نگرفته است.

بازنشستگان مهم ترین مطالبات خود را برای تجمع امروز اینگونه عنوان کردند: وضع معیشتی و زندگی بازنشسته ها اعم از کشوری و لشکری و تامین اجتماعی و سایر صندوق ها، به حدی وخیم شده است که خود دولت و قانون گذاران نیز به آن معترف اند. وقتی خط فقر بالای ۵ میلیون تومان و سبد معیشت به بالای ۷ میلیون تومان رسیده است، کدام کارگر و کارمند و بازنشسته ای می تواند از عهدۀ مخارج سرسام آور چنین زندگی برآید؟

آنها خواسته های خود را اجرای همسان سازی، بالا رفتن مستمری ها، برقراری خدمات درمانی رایگان و باکیفیت و اجرای دقیق قانون مدیریت خدمات کشوری دانستند.

طبق اطلاعات دریافتی خبرنگار ایلنا، تعدادی از بازنشستگان بازداشت موقت شده اند و ظاهراً برخی از آنها به وزرا منتقل شده اند.


ایلنا: بازداشت تعدادی از بازنشستگان مقابل مجلس
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها