بازدید: 5

انتقاد تند میراسماعیلی از داورزنی: مجبورم نکنید ناگفته‌ها را بگویم

منبع : انتخاب کد خبر: 2153385
رییس فدراسیون جودو با بیان اینکه برخی دوستان کاری نکنند که ناگفته‌هایم را به زبان بیاورم، گفت: باردیگر می‌گویم که داورزنی تاکید داشت محمد بریمانلو و سعید ملایی به مسابقات جهانی ژاپن اعزام شوند و اعزام ملایی هم با نظر داورزنی و برخلاف تصمیم وزیر و کمیته ملی المپیک انجام شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

انتقاد تند میراسماعیلی از داورزنی: مجبورم نکنید ناگفته ها را بگویم

رییس فدراسیون جودو با بیان اینکه برخی دوستان کاری نکنند که ناگفته هایم را به زبان بیاورم، گفت: باردیگر می گویم که داورزنی تاکید داشت محمد بریمانلو و سعید ملایی به مسابقات جهانی ژاپن اعزام شوند و اعزام ملایی هم با نظر داورزنی و برخلاف تصمیم وزیر و کمیته ملی المپیک انجام شده است.

آرش میراسماعیلی در گفت وگو با ایسنا، در واکنش به ادعای مطرح شده مبنی بر اینکه اعزام ملایی به رقابت های قهرمانی جهانی با درخواست رسمی فدراسیون جودو بوده است، اظهار کرد: تمامی فدراسیون های ورزشی بر اساس قانون باید درخواست های خود برای اعزام تیم های شان را به شورای برون مرزی وزارت ورزش ارسال کنند. پس از آن شورای برون مرزی نسبت به رد یا قبول درخواست فدراسیون ها اقدام می کند. بنابراین این موضوع یک امر طبیعی و بر اساس روال اداری است نه تعیین تکلیف.

رییس فدراسیون جودو افزود: بنده بعد از مدت ها سکوت، مواضع انقلابی خودم و فدراسیون جودو را اعلام کردم اما برایم جای تعجب دارد که چرا اعلام این مواضع به مذاق برخی آقایان خوش نیامده است. طبیعتا بنده به عنوان کسی که بهترین مدال زندگیم را در راه آرمان های نظام داده ام همواره به این موضوع افتخار می کنم و در هر پست و مقامی هم که باشم پای اعتقادات و آرمان های نظام با تمام وجود خواهم ایستاد.

* درخواست فدراسیون یک روال قانونی است

وی تصریح کرد: روال طبیعی در اعزام های برون مرزی تیم ها این است که از چند ماه قبل باید درخواست و اسامی نفرات اعزامی را بصورت مکتوب به شورای برون مرزی ارسال کنند تا پس از تایید امور مربوط به دریافت ویزا و بودجه ارزی از سوی فدراسیون ها انجام شود. بر همین اساس نیز ما چند ماه قبل از اعزام تیم ملی به رقابت های جهانی ژاپن درخواست کتبی خود را به شورای برون مرزی وزارت ورزش ارسال کردیم و قصد داشتیم ۲ جودوکارمان را به همراه کادر فنی تیم ملی اعزام کنیم.

*سلطانی فر و صالحی امیری موافق اعزام نبودند

میراسماعیلی ادامه داد: شورای برون مرزی وزارت ورزش با اعزام تیم ملی جودو به مسابقات جهانی ژاپن موافقت کرد و پس از آن مجوز اعزام تیم ملی صادر شد اما پس از آن بر اساس شرایطی که وجود داشت و تجزیه و تحلیل هایی که بنده درباره بحث رنکینگ و سیدبندی داشتم، تصمیم فدراسیون بر این شد که تیم ملی به این رقابت ها اعزام نشود. البته شخص وزیر ورزش و صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک نیز با موضع فدراسیون جودو مبنی بر عدم اعزام تیم موافق بودند.

* داورزنی اصرار داشت تیم اعزام شود

رییس فدراسیون جودو خاطرنشان کرد: اما پس از چند روز از این موضوع، محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش شخصا به این موضوع ورود کرد و به دفتر وزیر ورزش رفت. داورزنی سپس مجید زارعیان سرمربی تیم ملی جودو و کارشناس وزارت ورزش را احضار کرد و گفت تیم ملی باید به رقابت های جهانی اعزام شود. وی سپس در تماس تلفنی با بنده تاکید کرد موضع و تصمیم وزارت ورزش این است که سعید ملایی و محمد بریمانلو به همراه سرمربی تیم ملی به رقابت های جهانی ژاپن اعزام شوند. ما نیز حسب دستور داورزنی در مقام معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش امور مربوط به گرفتن ویزا برای اعضای تیم را دنبال کردیم. زارعیان نیز در جریان تمامی این موارد هست و می تواند تایید کند.

* داورزنی اصرار داشت بریمانلو هم اعزام شود

وی ادامه داد: متاسفانه کار اعزام محمد بریمانلو  به سرانجام نرسید و بدلیل مشکلاتی که پیش آمد اعزام او انجام نشد. بعد از این اتفاق بریمانلو به دفتر داورزنی رفت که او نیز با زارعیان تماس می گیرد و به او می گوید نظر وزارت ورزش اعزام ملایی و بریمانلو به مسابقات جهانی بوده، چرا بریمانلو اعزام نمی شود؟ داورزنی سپس با من تماس گرفت و خواستار توضیح بنده شد که من هم موانع مربوط به اعزام بریمانلو را برای وی تشریح کردم. حتی ملایی و زارعیان در زمان اعزام به مسابقات در مسیر قطر با داورزنی بطور اتفاقی در هواپیما برخورد می کنند که او خطاب به سرمربی تیم ملی می گوید "چرا بریمانلو همراهتان نیست؟ وزارت ورزش مجوز اعزام او را نیز صادر کرده بود." زارعیان سرمربی تیم ملی نیز می تواند این مورد را نیز تایید کند.

* نگذارند ناگفته ها را به زبان بیاورم!

میراسماعیلی در ادامه گفت وگو با ایسنا، با ابراز تعجب از برخی اظهارات گفت: آقایان اجازه بدهند سکوت کنم و مجبورم نکنند ناگفته هایی را بر زبان بیاورم که در آن صورت خیلی به ضررشان تمام خواهد شد. تعجب می کنم آقایان چرا منکر واقعیت ها می شوند؟ ما بدنیال این نیستیم که یک نفر را قربانی و یا محکوم کنیم اما موظفیم واقعیات را بگوییم چرا که نظام و فدراسیون و ورزش ایران در کنار ۶۰ هزار جودوکار کشور از حق طبیع شان محروم شده اند. نمی دانم چرا گفتن حقایق به مذاقشان خوش نیامده است؟ به صراحت می گویم حتی یک قدم نیز از مواضع نظام عقب نمی نشینم و افتخار می کنم که یک ورزشکار و مدیر ولایت مدار هستم. با شهامت نیز این موضوع را فریاد می زنم.

* وزیر مخالف بود اما داورزنی گفت نظر وزارت این است که تیم اعزام شود

رییس فدراسیون جودو در پاسخ به این سوال که چرا علی رغم مخالفت وزیر با اعزام ملایی، داورزنی دستوری بر خلاف نظر وزیر ورزش صادر کرده است، گفت: این را نمی دانم اما داورزنی به ما اعلام کرد نظر وزارت ورزش این است که تیم به رقابت های جهانی اعزام شود. او معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش است و ما بسیاری از اوقات با او در ارتباط هستیم. ما تجریه و تحلیل هایمان را در نامه های محرمانه به وزارت ورزش اعلام کردیم اما برای من جای تعجب دارد که برخی دوستان از گفتن حقیقت ناراحت شده اند.

*این اختلاف ها به ورزش لطمه می زند

وی گفت: همه ما در یک قایق هستیم و باید به هم کمک کنیم تا از این شرایط سخت عبور کنیم. طبیعتا باید بصورت واحد عمل کنیم و این اختلاف افکنی ها قطعا به ورزش ایران لطمه وارد می کند. ما ۲ پرونده در CAS داریم که یکی تعلیق موقت جودوی ایران و دیگری تعلیق دائمی جودوی ایران است. باید متحد عمل کنیم تا به اهدافمان برسیم.

رییس فدراسیون جودو در پایان در پاسخ به این سوال که آیا امیدی برای بخشش تعلیق جودوی ایران وجود دارد یا خیر، خاطرنشان کرد: همه در حال تلاش هستیم.


انتقاد تند میراسماعیلی از داورزنی: مجبورم نکنید ناگفته‌ها را بگویم
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها