بازدید: 24

دکوراسیون آشپزخانه‌ی کوچک؛ ایده‌هایی برای خانه‌های زیبا

منبع : برترین ها کد خبر: 2152642
امروزه طراحان دکوراسیون راه‌های متفاوتی را برای چیدمان و طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک پیش روی شما قرار داده‌اند که با استفاده جسورانه از آن‌ها می‌توانید فضای آشپزخانه خود را در بهترین حالت خود چیدمان کنید.

برترین ها: وقتی صحبت از طراحی دکوراسیون آشپزخانه می رسد باید به اندازه کافی سلیقه و دقت خود را به کار بگیرید، حالا اگر پای آشپزخانه ای با متراژ کوچک هم در میان باشد که دیگر لازم است چاشنی خلاقیت را نیز به آن اضافه کنید.

امروزه طراحان دکوراسیون راه های متفاوتی را برای چیدمان و طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک پیش روی شما قرار داده اند که با استفاده جسورانه از آن ها می توانید فضای آشپزخانه خود را در بهترین حالت خود چیدمان کنید. در این مطلب همراه ما باشید تا چند ایده از دکوراسیون آشپزخانه کوچک را با هم مرور کنیم و از آن ها الهام بگیریم.

۱. رنگ مناسب برای آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه کوچک، ۱۵ ایده برای خانه های زیبا!

اگر بتوانید برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود رنگ مناسبی انتخاب کنید باید بگوییم که دیگر یک هیچ جلو هستید! همان طور که در این تصویر می بینید انتخاب این رنگ، آن هم به صورت یک دست بر روی ردیف کابینت ها و کانترهایشان کار هوشمندانه ای است که باعث شده فضای آشپزخانه روشن تر و دلبازتر به نظر برسد.

۲. آشپزخانه ای تیره و براق

دکوراسیون آشپزخانه کوچک، ۱۵ ایده برای خانه های زیبا!

اگر به آشپزخانه این تصویر دقت کنید در خواهید یافت که اولین چیزی که در طراحی آن رعایت شده استفاده از سطوح براق و هماهنگی آن ها با رنگ تیره برخی از وسایل است.

باید بگوییم که چنین انتخابی بسیار هوشمندانه است، چراکه علاوه بر اینکه سطوح براق نور فضا را منعکس کرده و آن را بزرگ تر نشان می دهند، وسایل تیره رنگ نیز آن ها را به تناسب رسانده و از حالت اغراق آمیز خود خارج می کنند، پس چنین کاری نیز ایده خوبی برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک شما خواهد بود.

۳. دکوراسیون آشپزخانه خنثی و مدرن

دکوراسیون آشپزخانه کوچک، ۱۵ ایده برای خانه های زیبا!

دکوراسیون آشپزخانه کوچکی که در این تصویر مشاهده می کنید با کمک سبک مدرن و البته رنگ های خنثی چیدمان شده است. علاوه بر این منابع نوری آن از جنس برنج است و به فضا عمق و جان بخشیده است. شما می توانید با انتخاب رنگ های خنثی و همراهی آن ها با سبک مدرن از جزئیات دیگری نیز استفاده کنید و با کمک آن ها به فضا عمق ببخشید.

۴. گوشه های رنگارنگ

دکوراسیون آشپزخانه کوچک، ۱۵ ایده برای خانه های زیبا!

اگر می خواهید که دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود را به شکلی متفاوت تر چیدمان کنید می توانید گوشه ای از آن را به رنگ های متفاوتی طراحی نمایید. همان طور که در این تصویر می بینید گوشه ای از این آشپزخانه که برای ناهارخوری اختصاص داده شده با رنگ هایی شاد و متفاوت طراحی شده است. این کار باعث می شود که فضای آشپزخانه شما متفاوت تر و منحصربه فردتر شود.

۵. استفاده از رنگ بنفش تیره

دکوراسیون آشپزخانه کوچک، ۱۵ ایده برای خانه های زیبا!

شما می توانید برای عمق بخشیدن به آشپزخانه کوچک خود به سراغ رنگ هایی نسبتاً تیره برای دیوار آشپزخانه بروید تا به این فضا کمی عمق ببخشید.

همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید رنگ بنفش تیره گزینه خوبی برای این کار است. در طراحی دکوراسیون کوچک این تصویر سعی شده تا با کمک رنگ های سفید وسایل به رنگ تیره دیوار تناسبی بخشیده شود تا فضا بیش از حد گرفته و تیره نشود.

۶. دکوراسیون آشپزخانه دنج

دکوراسیون آشپزخانه کوچک، ۱۵ ایده برای خانه های زیبا!

فضای آشپزخانه ای که در این تصویر مشاهده می کنید آن قدر کوچک است که شاید فکر کنید که دیگر نمی توان کاری برای آن انجام داد، اما همان طور که ملاحظه می کنید صاحب این خانه با کمک سینکی با طرح متفاوت، گلدان های لبه پنجره، ظروف عتیقه و... توانسته فضای منحصربه فردی را در آشپزخانه خود ایجاد کند.

۷. دکوراسیون آشپزخانه سفید

دکوراسیون آشپزخانه کوچک، ۱۵ ایده برای خانه های زیبا!

رنگ سفید یکی از بهترین گزینه ها برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک است. شما می توانید مانند این تصویر با کمک رنگ سفید در تمامی قسمت ها، فضا را بزرگ تر و روشن تر جلوه دهید. در کنار این موضوع نیز برای جلوگیری از سردی فضا از وسایلی با طرح و رنگ های گرم تر استفاده نمایید، دقیقاً مانند این تصویر!

۸. دکوراسیون آشپزخانه خوش سلیقه

دکوراسیون آشپزخانه کوچک، ۱۵ ایده برای خانه های زیبا!

بیشتر افراد فکر می کنند که، چون فضای آشپزخانه شان محدود است باید سبک موردعلاقه شان را قربانی کنند! اما باید بگوییم که محدودیت فضایی هیچ تأثیری در انتخاب سبک و طراحی دکوراسیون آشپزخانه تان نخواهد داشت.

همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید صاحب این خانه با وجود ابعاد کم آشپزخانه سعی کرده تا با انتخاب کفپوشی زیبا، اجاق گاز مناسب و سایر وسایل به فضا جان ببخشد. انتخاب چوب بلوط برای کفپوش آشپزخانه انتخاب هوشمندانه ای است که فضا را منحصربه فرد می کند.

۹. کابینت های تیره

دکوراسیون آشپزخانه کوچک، ۱۵ ایده برای خانه های زیبا!

استفاده از کابینت های تیره برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک کار جسورانه ای به حساب می آید، چراکه در صورت انتخاب اشتباه می تواند باعث کوچک تر به نظر رسیدن آشپزخانه شود، بنابراین با انتخاب درست در کابینت های تیره و ایجاد تناسب با سایر بخش ها و وسایل آشپزخانه می توان فضا را به بهترین حالت ممکن چیدمان کرد.

در این تصویر مشاهده می کنید که انتخاب این کابینت های تیره باعث عمق بخشیدن به فضا شده، به خصوص اینکه با کمک فرش و یا وسایل دیگر به تعادل رسیده است.

۱۰. استفاده از آثار هنری

دکوراسیون آشپزخانه کوچک، ۱۵ ایده برای خانه های زیبا!

یکی از راه هایی که زیبایی دکوراسیون آشپزخانه کوچک شما را افزایش می دهد استفاده از وسایل هنری است. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید با وجود سادگی وسایل موجود در فضا اثر هنری ای که بر دیوار نصب شده است به عنوان نقطه کانونی عمل کرده و توجه شما را به خود جلب می کند.

۱۱. میز دونفره

دکوراسیون آشپزخانه کوچک، ۱۵ ایده برای خانه های زیبا!

از آنجایی که فضای آشپزخانه شما محدود است احتمالاً مجبور خواهید شد که به سراغ میز غذاخوری دونفره بروید. حالا که چنین فرصتی پیش آمده بیشترین استفاده را از آن داشته باشید. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید استفاده از میز غذاخوری به سبک انگلیسی قرن ۱۹ باعث شده که گوشه ای از این آشپزخانه به سبکی منحصربه فرد طراحی شود.

۱۲. شلف های بر روی دیوار

دکوراسیون آشپزخانه کوچک، ۱۵ ایده برای خانه های زیبا!

یکی از بهترین راه ها برای افزایش سطوح مورداستفاده در آشپزخانه کوچک نصب تعدادی شلف بر روی دیوار است. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید این شلف ها می توانند سطوح مورداستفاده در آشپزخانه را افزایش داده و البته به زیبایی فضا نیز بیفزاید.

منبع: elledecor


دکوراسیون آشپزخانه‌ی کوچک؛ ایده‌هایی برای خانه‌های زیبا
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10
 • دکوراسیون آشپزخانه‌ی کوچک؛ ایده‌هایی برای خانه‌های زیبا


  امروزه طراحان دکوراسیون راه‌های متفاوتی را برای چیدمان و طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک پیش روی شما قرار داده‌اند که با استفاده جسورانه از آن‌ها می‌توانید فضای آشپزخانه خود را در بهترین حالت خود چیدمان کنید.
 • ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه برای فصول مختلف


  با تغییر فصل‌ها، طبیعت حال و هوایش عوض شده و لباس تازه بر تن می‌کند. این اتفاق برای دکوراسیون منزل شما و قلب آن یعنی آشپزخانه نیز می‌تواند رخ بدهد.
 • ایده‌های زیبا و کاربردی برای دکوراسیون ورودی خانه


  اگر تا به حال فکری برای دکوراسیون محیط نزدیک به درب خانه خود نکرده اید و محلی برای قرار دادن کلیدها، کیف، کفش ها و دیگر وسایل این چنینی در نزدیکی ورودی در نظر نگرفته اید، بهتر است کم کم دست به کار شوید.
 • ایده هایی برای زیباتر کردن دکوراسیون داخلی خانه


  انسان ها نیاز به زندگی در فضایی دارند که از آن لذت می‌برند. دستیابی به یک دکوراسیون داخلی مطلوب بسیار ساده و در دسترس است. فقط باید کمی خلاقیت به خرج دهید!
 • ایده‌های انتخاب رنگ کابینت برای دکوراسیون آشپزخانه


  آشپزخانه ها دوست داشتنی ترین جای خانه هستند. مطمئنا همه ما وقت زیادی را در آشپزخانه خود صرف می کنیم و از آنها برای آشپزی و تهیه غذا، هم نشینی با اعضای خانواده و دوستان، و گاهی به منظور صرف غذا استفاده می کنیم. با این حساب دوست داریم خاطرات بسیار خوبی
 • ۷ ایده برای به روز کردن دکوراسیون‌ آشپزخانه‌‌های قدیمی‌


  کفپوش‌های آشپزخانه معمولا جزو بخش‌هایی هستند که خیلی به آن‌ها توجه نمی‌شود، ولی در عین حال می‌توانند در ظاهر دکوراسیون بسیار تاثیر گذار باشند.
 • دکوراسیون با میوه، ایده‎هایی برای ورود دنیای میوه‎ها به خانه!


  هنرمندان همیشه از طبیعت در کارهای خود الهام می گیرند و می بینیم که بسیاری از آثار فاخر هم نتیجه همین ایده ها بوده است. البته مهم نیست که طبیعت باعث خلق چه نوع اثر هنری شده باشد، یک تابلوی نقاشی، یک مجسمه، یک قطعه موسیقی و یا طراحی داخلی.
 • ۵ ایده زیبا و ساده برای تغییر دکوراسیون


  تغییر دکوراسیون فکر خیلی‌ها را مشغول می‌کند. ممکن است ندانید از کجا باید شروع کنید؟ یا نگران نداشتن بودجه کافی برای چیزهایی که می‌خواهید باشید.
 • دکوراسیون حمام کوچک؛ ۱۲ ایده برای یک فضای متفاوت


  امروزه افزایش خانه و آپارتمان‌هایی با متراژ کم محدودیت‌هایی را برای طراحی دکوراسیون بخش‌های مختلف خانه ایجاد کرده است. بسیاری از افراد وقتی با متراژ کمی در خانه‌شان روبه‌رو می‌شوند به کلی ناامید شده و از طراحی دکوراسیون به شیوه‌ای درست و جذاب دست می‌
 • دکوراسیون آشپزخانه‌ی کوچک؛ هر چیزی راهی داره


  آشپزخانه به لحاظ آنکه در طی شبانه‌روز بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد و مجموعه‌ای از وسایل و لوازم زیاد روزمره است همیشه جایگاه مهمی را در میان سایر فضا‌های خانه به خود اختصاص می‌دهد، پس قطعاً باید برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود به دنبال راه چاره با
 • دکوراسیون اتاق نوزاد، ایده های خلاقانه و زیبا


  در این مطلب آلبومی زیبا از تصاویر دکوراسیون اتاق نوزاد را برایتان آماده کرده ایم. از رنگ ها و نحوه چیدمان آن می توانید ایده بگیرید.
 • ایده‌هایی برای هفت‌سین‌های ساده و زیبا +تصاویر


  با نزدیک شدن به آغاز سال جدید و تعطیلات نوروز، تصاویری از سفره‌های هفت‌سین را آماده کرده‌ایم که مشاهده می‌کنید.
 • توصیه‌هایی برای دکوراسیون خانه اولی‌ها


  چیدمان و دکوراسیون داخلی اولین آپارتمان شما چالشی بزرگ است و می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد که همه رویاهایتان را یک باره انجام دهید. در کنار نیاز های ضروری و بعد از چیدمان مبلمان اصلی منزل شاید احساس کنید اجزای زیادی برای تکمیل شدن خانه مورد نیاز اس
 • ایده‌هایی برای نگهداری وسایل در فضاهای کوچک


  وقتی ابعاد و اندازه محیطی که در آن زندگی می کنیم محدود و کوچک باشد، تصور می کنیم نگهداری از وسایل و انبار کردن آنها به مسئله ای بغرنج تبدیل می شود. در اینجا به برخی از نکات اشاره خواهیم کرد که بتواند در نگهداری از وسایل و مرتب کردن آنها به شما کمک کن
 • دکوراسیون خانه‌ی مهرنوش و امیر؛ کوچک اما دل‌باز


  استفاده از رنگ‌های جدید در دکوراسیون منزل ایرانی می‌تواند فضایی ایجاد کند که با وجود جدید و ناب بودن، فضای داخلی خانه را به امن‌ترین و زیباترین نقطه دنیا تبدیل کند.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها