بازدید: 6

تغییر قیمت مصوب دارو یا تفاوت در تاریخ تولید آن، علت اصلی تفاوت قیمت مندرج روی جعبه است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2152361
جهانپور گفت: یکی از علت‌های اصلی تفاوت قیمت روی جعبه دارو و عرضه آن، تغییر قیمت مصوب اقلام دارویی یا متفاوت بودن سال تولید دارو و ساخت جعبه است.

خبر 1 بامداد تغییر قیمت مصوب دارو یا متفاوت بودن تاریخ تولید آن علت اصلی تفاوت قیمت درج شده بر روی جعبه / ملاک قیمت مصوب حال حاضر دارو است / قیمت مصوب دارو به همراه نام شرکت در سامانه تی تک آورده شده استکیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذاودارو در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، مردم برای اطلاع از آخرین قیمت مصوب دارو می توانند به سامانه تی تک مراجعه کنند یا از طریق ارسال پیامک و اپلیکیشن تلفن همراه از قیمت دارو، از تاریخ تولید و شرکت تولیدکننده آن مطلع شوند.

او ادامه داد: شرکت های داروسازی جعبه های اقلام دارویی خود را به صورت کلی و در مقیاس زیاد تهیه می کنند و این طور نیست که برای هر دارو و دوره خاص جعبه مورد نظر آن تهیه شود.

سخنگوی سازمان غذاودارو تاکید کرد: اگر قیمت دارو بر روی جعبه با قیمت عرضه شده متفاوت است احتمالاً به این دلیل است که جعبه در سال های گذشته تولید و دارو به تازگی تهیه شده است؛ به همین دلیل قیمت آن تفاوت دارد.

جهانپور بیان کرد: در برخی موارد قیمت مصوب دارو تغییر پیدا می کند؛ به همین دلیل ممکن است قیمت عرضه شده دارو با قیمت مندرج روی آن متفاوت باشد.

او گفت: در حال حاضر ملاک اصلی قیمت مصوب دارو است که این قیمت در سامانه تی تک به همراه شرکت تولیدکننده همچنین در سایت سازمان غذاودارو آورده شده است.

بیشتر بخوید: سال ۹۸ افزایش قیمت دارو نخواهیم داشت

سخنگوی سازمان غذاودارو یاد آوری کرد: مردم می توانند هرگونه تخلف در عرضه دارو، سریعاً آن را از سامانه ۱۹۷ و از طریق سایت سازمان غذاودارو به اطلاع ما برسانند و ما در سریعترین زمان موضوعات شکایت را پیگیری می کنیم تا هیچ حقی از مردم ضایع نشود.

انتهای پیام /

آخرین جزئیات از اطلاع از قیمت مصوب دارو 

تغییر قیمت مصوب دارو یا تفاوت در تاریخ تولید آن، علت اصلی تفاوت قیمت مندرج روی جعبه است
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها