بازدید: 7

اخاذی با سوءاستفاده از عکس‌های خصوصی زن جوان

منبع : فرارو کد خبر: 2152360
"برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی عادت به انتشار عکس از طریق گوشی خود دارند که این عکس‌ها قطعا جزء اطلاعات شخصی و خصوصی شهروندان است در حالی که نباید آن را انتشار داد."

عامل انتشار تصاویر خصوصی شهروند ورامینی که اقدام به اخاذی کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش شرق، سرهنگ رضا ملوکی، رئیس پلیس فتای ویژه شرق استان تهران در تشریح این خبر گفت: یکی از شهروندان ضمن مراجعه به پلیس اظهار کرد شخص ناشناسی در برنامه تلگرام با ارسال و انتشار تصاویر خصوصی همسرم، اقدام به تهدید و فحاشی کرده و همچنین ۳۰ میلیون ریال وجه نقد خواسته است.

این مقام انتظامی ادامه داد: با بررسی اکانت شبکه اجتماعی شاکی مشخص شد فردی ناشناس با دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری شاکی توانسته است اطلاعات شخصی و تصاویر خصوصی و خانوادگی شاکی را مشاهده و برای اقدامات مجرمانه خود از آن ها استفاده کند.

سرهنگ ملوکی افزود: با اقدامات فنی کارشناسان پلیس مشخصات متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در عملیات غافلگیرانه دستگیر شد. متهم به ارتکاب جرم با انگیزه اخاذی از شاکی اعتراف و همدست خود را نیز معرفی کرد. در نهایت متهم دوم نیز دستگیر شد.

رئیس پلیس فتای شرق استان تهران ضمن بیان اینکه متهمان به همراه پرونده به بازپرسی شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ورامین منتقل شدند، به شهروندان هشدار داد: برخی کاربران شبکه های اجتماعی عادت به انتشار عکس از طریق گوشی خود دارند که این عکس ها قطعا جزء اطلاعات شخصی و خصوصی شهروندان است در حالی که نباید آن را انتشار داد. مشابه این پرونده موارد بسیاری به پلیس گزارش شده است. حتی در برخی از مواقع افراد برای انتقام جویی شخصی، عکس های خصوصی افراد را در فضای مجازی منتشر می کنند و موجب آبروریزی می شوند.


اخاذی با سوءاستفاده از عکس‌های خصوصی زن جوان
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها