بازدید: 7

پیکر تهیه کننده تلویزیون فردا تشییع می‌شود/گلایه عبدالرضا اکبری از وضعیت سینما و بازیگری

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2151755
هجدهمین روز از آبان ماه ۱۳۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به مشخص شدن محل تشییع پیکر مجید اوجی تهیه کننده پیشکسوت سینما و تلویزیون اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، هجدهمین روز از آبان ماه ۱۳۹۸ با اخبار و حاشیه های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن ها می توان به مشخص شدن محل تشییع پیکر مجید اوجی تهیه کننده پیشکسوت سینما و تلویزیون اشاره کرد.

پیکر زنده یاد مجید اوجی تهیه کننده با سابقه تلویزیون فردا ساعت ۹ صبح از مسجد بلال به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشییع می شود.

مجید اوجی پس از تحمل یک دوره بیماری، روز گذشته دار فانی را وداع گفت.

https://zbcdn.cloud/files/cache/61163_web%201.2d42c6.jpg

آهنگ «صدای آهسته برف» در تئاتر مستقل تهران/«فرانکشتاین» به تئاترشهر می رود

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، تئاتر طی هفته جاری با اجرای آثار گوناگونی روبرو خواهد بود که از جمله مهمترین آنها می توان به اجرای نمایش «صدای آهسته برف» به کارگردانی جابر رمضانی اشاره کرد.

از دیگر نکات مهم تئاتر در هفته جاری می توان به حضور دوباره ایمان افشاریان در تئاتر شهر اشاره کرد، وی نمایش «فرانکشتاین» را به سالن اصلی تئاتر شهر می برد، بازیگران این اثر به زودی مشخص می شود. 

فرانکشتاین

مکان: تئاترشهر - سالن اصلی
زمان: ۰۳ آذر تا ۰۳ دی
ساعت: ۲۰:۰۰
مدت زمان: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
بها: ۹۰,۰۰۰، ۸۰,۰۰۰، ۷۰,۰۰۰ و ۶۰,۰۰۰ تومان

نویسنده و کارگردان: ایمان افشاریان
بازیگران: پژمان جمشیدی، بانیپال شومون، آناهیتا افشار، محمد پویا، سوده شرحی، سیاوش میری، حامدابریشمی، امید رضایی، فرید کیامرثی، محمد حقیقی پور، مهدی روحانی، مجتبی نصرت، سعید زینلی، حسین آیرمی، مبین تقوی، توحید لواسانی، امین رجایی و پویا نجفی

قصر موروثی خاندان فرانکشتاین

مکان: ایرانشهر - سالن استاد سمندریان
زمان: ۱۶ آبان تا ۰۸ آذر
ساعت: ۱۹:۰۰
مدت زمان: ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه
بها: ۸۰,۰۰۰ تومان

نویسنده، طراح و کارگردان: آتیلا پسیانی
بازیگران: (به ترتیب الفبا) خسرو پسیانی، ستاره پسیانی، اصغر پیران، رامبد جوان، نوید جهان زاده، روح اله حقگوی لسان، سیما خوشنویس، علی شادمان، ناز شادمان، مهدی صدر و فاطمه نقوی

برای مشاهده این خبر اینجا کلیک کنید. 

تاریخچه زندگی خصوصی «دیوید کاپرفیلد» لو رفت//////////////////شنبه

تاریخچه زندگی خصوصی «دیوید کاپرفیلد» لو رفت

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، نخستین مجموعه تصاویر از فیلم سینمایی «تاریخچه زندگی خصوصی دیوید کاپرفیلد» به نویسندگی «سیمون بلک ول» براساس رمانی نوشته چارلز دیکنز منتشر شد. 

«آرماندو یانوچی» کارگردان اسکاتلندی سینما کارگردانی فیلم سینمایی «تاریخچه زندگی خصوصی دیوید کاپرفیلد» را بر عهده گرفته است، این اثر اقتباس منطبق بر رمان اصلی چارلز دیکنز است. 

بیشتر بخوانید:

برای مشاهده جدیدترین تصاویر از انیمیشن فروزن اینجا کلیک کنید. 

دیوید کاپرفیلد نام رمانی نوشتهٔ چارلز دیکنز نویسندهٔ انگلیسی و نیز نام شخصیت اصلی همین داستان است. این کتاب برای نخستین بار در سال ۱۸۵۰ میلادی منتشر شد. دیکنز آن را از سایر کتاب های خود برتر می دانست شاید از این رو که حوادث هیجان انگیز و بسیاری از عناصر داستان برگرفته از رخداد های زندگی خود او است و می توان گفت بیش از دیگر رمان های او، قالب اتوبیوگرافی دارد. شخصیت اصلی این داستان، دیوید کاپرفیلد، کودک مورد علاقه خود دیکنز نیز می باشد.

«دیوید کاپرفیلد» به دوران پختگی و کمال هنری دیکنز تعلق دارد. حجم انتقاد صریح اجتماعی در این رمان کمتر از نوشته های دیگر او است. در این جا توجه نویسنده بیشتر به ماجرا های خانگی و روحانی است تا بیداد های اجتماعی.

هرچند با توجه به زندگی خود نویسنده، همچنان در این رمان به مسائل روانشناختی از دید اجتماعی آشکارا توجه شده است. خفت های شخصیت «پیپ» در این رمان، فرازجویی هایش، بزرگ منشی های به خود بسته اش و نیز ترقی و تنزلش همه نماد های اجتماعی قابل شناخت اند.

برای مشاهده این خبر اینجا کلیک کنید. 

به هیچ وجه در آثار کمدی بفروش امروز سینما بازی نمی کنم/تنها را امرار معاش یک بازیگر هنرش است

به هیچ وجه در آثار کمدی بفروش امروز سینما بازی نمی کنم/تنها راه امرار معاش یک بازیگر هنرش است

عبدالرضا اکبری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، پیرامون آخرین فعالیت های خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر هیچ کاری نداشته و در هیچ پروژه ای مشغول به بازی نیستم، پیشنهادات زیاد هستند اما پیشنهادات را که نمی توان در کارنامه کاری قرار داد، فعلاً همه چیز در حد همان تماس های تلفنی و شفاهی است. 

بیشتر بخوانید:

گلایه بازیگر مختارنامه نسبت به وضعیت بازیگری را اینجا مشاهده کنید.

وی در همی راستا ادامه داد: طی ماه های گذشته پیشنهادات زیادی از سینما و تلویزیون داشته ام، اما همه آثار مشکلاتی دارند که هیچکدامشان قطعی نشده اند، برخی می گویند فیلمنامه تمام نشده، برخی می گویند انتخاب بازیگران قطعی نشده و برخی از نبود بودجه می گویند، در هر صورت وقتی قراردادی نبندم نمی توانم از این نوع پیشنهادات به عنوان کار نام ببرم. 

بازیگر سریال معمای شاه گروهی کار کردن در سینما را مشکلی بزرگ خواند و اضافه کرد: من نمی فهمم که چرا کار تا این حد کم شده است، برخی هم هستند که صرفاً گروهی کار کرده و هیچکس را به گروه خود راه نمی دهند، نتیجه این اتفاق آن است که من که اهل باند بازی نیستم کم کار می شوم.

وی در همین رابطه ادامه داد: متاسفانه گروه بندی و لابی بازی در سینما بسیاری از بازیگران خوب ما را بیکار کرده است، نمی توان این نوع از فعالیت را در سینما و شاید تلویزیون کتمان کرد، اما خدا را شکر من هنوز به عضویت گروهی در نیامده ام. 

بازیگر سریال «آنام» تنها راه امرار معاش بازیگران را ایفای نقش دانست و تاکید کرد: مگر می شود دلتنگ بازیگری نشوم، مگر می شود که دوست نداشته باشم بار دیگر راهی سینما شوم، من یک بازیگرم و در اولین درجه از این راه امرار معاش می کنم، پس بدون شک از اینکه کم کار باشم هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ روحی صدمه می بینم. 

برای مشاهده این خبر اینجا کلیک کنید. 

نقدهای مردم از نقشم در «ستایش ۳» اذیتم کرد/در فضای مجازی اعلام کردند که من فوت شده ام

نقدهای مردم از نقشم در «ستایش ۳» اذیتم کرد/در فضای مجازی اعلام کردند که من فوت شده ام

مهدی علیمردانی بازیگر سریال «ستایش ۳» در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان پیرامون ادامه تولید سریال «ستایش ۳» گفت: پاسخ این سوال باید توسط کارگردان و تهیه کننده این سریال داده شود، اما من به عنوان یک بازیگر معتقدم سریال ستایش این توان را دارد که ادامه یابد و در قالب فصل چهارم به مخاطبان عرضه شود.

وی مردم را بهترین سنگ محک برای ادامه سریال ستایش در فصل چهارم دانست و ابراز کرد: این مردم هستند که تعیین می کنند چه برنامه هایی تهیه شود و یا چه برنامه هایی ادامه نیابد، از سوی دیگر با نمایش سریال ستایش در فصل سوم و استقبال مردم از این مجموعه مشخص شد که ساخت سریال ستایش در فصل چهار همچنان برای مردم جذابیت خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

آخرین گفت وگوی داریوش ارجمند با خبرگزاری میزان پیرامون سریال «ستایش ۳» را اینجا بخوانید.

بازیگر سریال «ستایش ۳» در مورد نقش خود در این مجموعه و باز خورد این کاکتر در بین مردم اظهار کرد: کاراکتری که در «ستایش ۳» ایفا کردم در فصل اول و دوم دارای ماجرای خاصی بود، همین امر سبب شد تا با باز خورد های مختلف مردم روبرو شوم، وقتی که در شهرستان ها حضور پیدا می کردم آنان در مورد نقشم از من سوال می کردند و برخی نیز دلیل خیانت رستم در سریال ستایش را از من جویا می شدند و می پرسیدند چرا به حشمت فردوس خیانت کردی؟ همین موضوع باعث رنجش من شد و بسیار اذیت شدم.

علیمردانی در مورد محور پیام سریال «ستایش ۳» بیان کرد: سریال «ستایش ۳» پیام های اجتماعی ارزشمندی را با خود به همراه داشت توجه به سنت ها و ارزش نهادن به آن ها از جمله مهم ترین موضوعاتی بود که در طول سریال به مخاطب یادآوری شد.

برای مشاهده این خبر اینجا کلیک کنید. 

نگاهی از زندگی شمس و مولونا به روایت کارگردان سریال شهرزاد/تصاویر جذاب پشت صحنه «مست عشق» رونمایی شد

نگاهی بر زندگی شمس و مولانا به روایت کارگردان سریال شهرزاد/تصاویر جذاب پشت صحنه «مست عشق» رونمایی شد

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، نخستین تصاویر از پشت صحنه فیلم سینمایی «مست عشق» به کارگردانی حسن فتحی توسط تیم تولید این اثر سینمایی منتشر شد.

فیلم سینمایی مست عشق پنجمین تجربه حسن فتحی در عرصه کارگردانی سینما است، فتحی که در ساخت آثار تلویزیونی و سریالی به موفقیت های فراوانی رسیده بار دیگر سراغ درامی تاریخی رفته و این بار شانس خود را در سینما جستجو می کند.

بیشتر بخوانید:

برای مشاهده آخرین خبرها از حضور پارسا پیروزفر در جشنواره فیلم فجر اینجا کلیک کنید.

داستان فیلم «مست عشق» همزمان با دوران زندگی مولانا جلال الدین محمد بلخی و شمس تبریزی اتفاق می افتد. علاوه بر پیروزفر بازیگرانی همچون شهاب حسینی، هانده ارچل، سلما ارگچ، حسام منظور، ابراهیم چلیکول، بنسو سورال، بوراک توزکوپاران، بوران کوزوم در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

پارسا پیروزفر و شهاب حسینی نقش های اصلی آن را در قالب شمس و مولانا ایفا کنند، تهیه کننده این فیلم مهران برومند است و فیلمنامه آن را هم خود حسن فتحی با همکاری فرهاد توحیدی نوشته و در میان سایر عوامل فنی و هنری هم نام چهره های ایرانی و ترک به چشم می خورد.

پارسا پیروزفر در نقش مولانا در روز های گذشته اولین عکس از تست گریم پارسا پیروزفر و شهاب حسینی منتشر شد که نشان از گریم سنگین این دو بازیگر برای ایفای نقش های مهم «مست عشق» داشت.

آهنگساز "مست عشق" سهراب پورناظری است و همایون شجریان بخش های آوازی را اجرا خواهد کرد. همچنین نوازندگان برجسته ترکیه و چند کشور منطقه با هنرمندان ایرانی همکاری خواهند داشت و ضبط موسیقی نیز در کشور ترکیه انجام خواهد شد

شجریان و پورناظری هفته گذشته سر صحنه فیلم در استانبول حضور یافتند و با کارگردان، تهیه کننده و سایر عوامل فیلم دیدار کردند.

برای مشاهده این خبر اینجا کلیک کنید. 

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1397/11/11/1397111110144085816497244.jpg

شکست سنگین سینمای کودک و نوجوان در اکران پاییز/شروع غم انگیز انیمیشن «بنیامین» در گیشه

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، سینمای ایران طی هفته گذشته شاهد اکران سه فیلم شامل فیلم سینمایی و انیمیشن کودکان و نوجوان بود، آثاری که به شکل ناامید کننده ای در گیشه شکست خورده و جمعاً به فروشی معادل ۳۰ میلیون تومان هم نرسیدند.

بیشتر بخوانید:

برای مشاهده آخرین جدول فروش هفتگی سینمای ایران اینجا کلیک کنید. 

***بنیامین

انیمیشن سینمایی «بنامین» به کارگردانی محسن عنایتی در سه روز نخست اکران تنها ۱۵ میلیون تومان فروخت تا به نوعی یکی از رکوردداران فروش کم در میان آثار انیمیشن تاریخ سینمای ایران محسوب شود.

چنگیز جلیلوند، ناصر طهماسب، اکبر منانی، سعید مظفری، مریم شیرزاد، تینا هاشمی، آرزو آفری صداپیشگانی هستند که در این انیمیشن به حضور پرداخته اند، البته همواره در انیمیشن جهان حضور بازیگران مطرح در مقام صداپیشه با استقبال روبرو بوده، اما این اتفاق همچنان در انیمیشن کشور جا نیفتاده است.

در خلاصه داستان بنیامین آمده است: خرابکاری آشر، دوست بامزه، اما دست و پا چلفتی بنیامین باعث اسارت مادر بنیامین توسط سربازان پادشاه می شود. بنیامین تصمیم می گیرد برای نجات مادرش به سفری پرخطر برود و این سرآغازی است برای ماجرا های پرفراز و نشیب بنیامین و آشر.

***تورنادو

در این بین فیلم سینمایی «تورنادو» به کارگردانی سید جواد هاشمی از جمله دیگر آثار سینمای کودک و نوجوان است، این فیلم نیز در شروع به طرز ناامید کننده ای شکست خورده و به هیچ وجه موفقیت های هاشمی در اکران ماه پیشونی را تکرار نکرده است.

این فیلم سینمایی حتی از مرز ۱۰ میلیون تومان فروش هم عبور نکرده است، این فیلم در حالی شکست خورده که از بازیگرانی همچون اکبر عبدی، کامران تفتی، بهنوش بختیاری، الناز حبیبی، ارسلان قاسمی، عباس جمشیدی، وحید نفر بهره برده است.

برای مشاهده ادامه این خبر اینجا کلیک کنید. 

انتهای پیام/


پیکر تهیه کننده تلویزیون فردا تشییع می‌شود/گلایه عبدالرضا اکبری از وضعیت سینما و بازیگری
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها