بازدید: 12

مشاهده تصاویر دوربین مدار بسته از نمایشگرهای کوچک موبایل

منبع : سایت خبری شفاف کد خبر: 2151145

کاربرانی که در محیط کاری و یا در منزل خود از دوربین مدار بسته استفاده می­کنند، ممکن است در بسیاری مواقع، نیاز به مشاهده تصاویر ضبط شده و بررسی محیط به طور زنده داشته باشند. طراحان سیستم های حفاظتی و دوربین مدار بسته در راستای ارتقای تکنولوژی سیستم های دوربین مدار بسته، اقدام به طراحی سیستم انتقال تصاویر دوربین مدار بسته بر روی موبایل نمودند. قابلیت انتقال تصاویر دوربین مدار بسته بر روی موبایل، این امکان را به فرد می­دهد که پس از خرید دوربین مدار بسته  به راحتی بتواند تصاویر ضبط شده توسط دوربین مدار بسته را بر روی دوربین موبایل خود مشاهده کند.

مشاهده تصاویر دوربین مدار بسته از نمایشگرهای کوچک موبایل

نیازهای انتقال تصاویر دوربین مدار بسته روی موبایل

رونمایی از این تکنولوژی کمک شایانی به صاحبان صنایع نموده است. چرا که در بسیاری از اماکن که نظارت فیزیکی کمتری وجود دارد، به راحتی و بدون هیچ دردسری می توان شرایط را بررسی کرد. تلفن های همراه همانطور که از نام آن ها مشخص است، به دلیل سبکی و قابل حمل بودن، در بسیاری از اماکن در دسترس و همراه فرد خواهد بود. با توجه به پیشرفت های وسیع در تکنولوژی ساخت موبایل ها، این ابزار توانسته اند به یاری طراحان سیستم های حفاظتی بشتابند. با وجود این نمایشگرهای کوچک دیگر نیازی به استفاده از سیستم لپ تاپ و سیستم های خانگی نخواهد بود و فرد فارغ از فاصله مکانی از دوربین مداربسته می تواند با کیفیت عالی تصاویر ضبط شده از دوربین مدار بسته را روی موبایل دریافت و مشاهده کند. این قابلیت برای آن دسته از افرادی که به دلیل مشغله زیاد امکان حضور دائمی در محل کار خود را ندارند، اما نیاز دارند از وضعیت مطلع باشند، بسیار کاربردی خواهد بود.

مزایای استفاده از انتقال تصاویر دوربین مدار بسته بر روی موبایل

امروزه با توجه به گسترش کسب و کارهای مختلف و ورود ماشین ها به عرصه تولید، نیاز به حضور نیروی انسانی کمتر احساس می­شود. در چنین شرایطی نقش نیروی انسانی تنها به عنوان ناظر بر عملکرد دستگاه ها در بسیاری از کارخانه ها خواهد بود. استفاده از دوربین مداربسته در چنین اماکنی میزان امنیت و حفاظت را بیش از پیش بهبود می­بخشد. بخصوص در مواقعی که کارفرما نیاز به بررسی و نظارت بر عملکرد کارکنان خود دارد. حال در مواقعی که به هر دلیلی امکان حضور کارفرما در محل کار و بررسی سیستم های ضبط وجود نداشته باشد، استفاده از سیستم انتقال تصاویر دوربین مدار بسته بر روی موبایل راهگشا خواهد بود. با استفاده از این تکنولوژی دیگر نیازی به حضور همیشگی کارفرما در محل کار نخواهد بود. فرد در هر فاصله ای که باشد، امکان نظارت و بررسی وضعیت را خواهد داشت. از جمله مزایای استفاده از سیستم انتقال تصاویر دوربین مدار بسته بر روی موبایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش میزان سرقت و اتفاقات پیشبینی نشده
  • بهبود بازدهی کارکنان
  • اطلاع از سلامت فرزندان
  • اطلاع از وضعیت حیوان خانگی در منزل
  • مکالمه صوتی با افراد حاضر در محل نصب دوربین مدار بسته
  • کنترل دوربین های گردان و مشاهده محدوده وسیع تر
  • امکان ذخیره تصاویر دریافتی در موبایل
  • فعال شدن سیستم های هشدار دهنده و در حین آتش سوزی، سرقت مسلحانه و یا هرگونه اتفاق غیرمترقبه دیگر
  • قابلیت کنترل چندین دوربین مدار بسته به طور همزمان در یک نرم افزار
  • امکان بررسی هشدارهای دریافت شده از سوی سیستم های امنیتی و حفاظتی

مشاهده تصاویر دوربین مدار بسته از نمایشگرهای کوچک موبایل

انتقال تصاویر دوربین مدار بسته روی موبایل و کاربردهای آن

با وجود دوربین های مدار بسته که به صورت نامحدود تصاویر را ذخیره می­کنند، می توان گفت دیگر نیازی به مراقبت های فیزیکی و استفاده از نیروی انسانی به جهت حفاظت نخواهد بود. به خصوص در اماکنی همچون کارخانه هایی با خط های تولید بسیار، بررسی تمامی گوشه و کنارها به صورت لحظه به لحظه، از عهده نیروی انسانی خارج خواهد بود. استفاده از دوربین مدار بسته در چنین شرایطی تا حد زیادی مسئولین را یاری رسانده است. حال تکنولوژی نوین بررسی تصاویر از طریق موبایل، به کاربران اطمینان بیشتری بخشیده است. تصور کنید که برای مدتی قصد خروج از محیط کاری را دارید. اما نگران هستید که در نبود شما اوضاع به چه صورتی پیش خواهد رفت. آیا با این نگرانی می توانید محیط را ترک کنید؟ سازندگان سیستم های حفاظتی با طراحی نرم افزارهای سازگار با انواع موبایل های هوشمند، توانسته اند تا حد زیادی این نگرانی را برطرف نمایند. بنابراین شما با نصب نرم افزارهای انتقال تصاویر دوربین مدار بسته ، در هر مکانی که باشید می توانید تصاویر دوربین مدار بسته روی موبایل خود دریافت کرده و مشاهده کنید. این قابلیت برای انواع مکان ها قابل استفاده خواهد بود. می­توانید در مسافرت به راحتی و بدون نیاز به استفاده از سیستم های پیشرفته تر، بر ساختمان، محیط کار و یا فروشگاه خود نظارت کنید و از سفر خود لذت ببرید. اگر فرزند شما در منزل تنهاست و نگران بروز اتفاقات مختلف هستید، با استفاده از این تکنولوژی و از وضعیت وی مطلع شوید.

چگونگی انتقال تصاویر دوربین مدار بسته روی موبایل

 برای انتقال تصاویر دوربین مدار بسته نرم افزارهای متعددی پیشنهاد می­شود. با توجه به سیستم عامل موبایل خود می­توانید نرم افزار مناسب را نصب کرده و مراحل مختلف را برای راه اندازی ادامه دهید. انتقال تصاویر دوربین مداربسته بر روی موبایل هیچگونه نیازی به صرف هزینه های اضافی ندارد. نرم افزار مورد استفاده به صورت رایگان قابل نصب خواهد بود. در واقع تنها هزینه ای که کاربر باید پرداخت کند، هزینه اینترنت است. پهنای اینترنت استاندارد برای دریافت بهترین کیفیت از تصاویر حداقل 3G است. نرم افزارهای طراحی شده برای این امر قابل نصب بر وری انواع موبایل های هوشمند iOS و اندروید هستند و نیازی به استفاده از موبایل های پیشرفته تری نخواهید داشت. برای نصب چنین سیستمی بر روی موبایل خود تنها کافیست جستجوی مختصری در بستر وب داشته باشید. شرکت های مختلفی اقدام به توضیح ساده و شیوای این مطلب در وب سایت های خود نموده اند.

امروزه گسترش تکنولوژی کمک های شایانی به بهبود سیستم های حفاظتی نموده است. سیستم انتقال تصاویر دوربین مدار بسته بر روی موبایل یکی از این راه های افزایش میزان امنیت است. بعید نیست در آینده ای نه چندان دور شاهد سیستم های بسیار پیشرفته تری از این نوع تکنولوژی ها باشیم.


مشاهده تصاویر دوربین مدار بسته از نمایشگرهای کوچک موبایل
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها