بازدید: 6

چرا امداد رسانی به روستای ما انجام نمی‌شود؟

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2150586
به گفته ساکنین روستای حلمسی در شهرستان میانه، پس از گذشت چندین ساعت از زلزله، هنوز امدادرسانی به ساکنین این منطقه کامل انجام نشده و مردم شب را در سرما گذرانده اند.

چرا امداد رسانی به روستای ما انجام نمی شود/ مسئولین کجا هستندبه گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، پس از زلزله ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه بامداد دیروز(جمعه) با کانون ترک میانه، مرکز لرزه نگاری کشور تا کنون بیش از ۴۰ پس لرزه با کانون ترکمانچای میانه را گزارش کرده است که بزرگترین آن با قدرت ۴.۳ ریشتر بوده است.

 روستای حلمسی در بخش ترکمنچای شهرستان میانه یکی از روستا هایی است که در زلزله روز گذشته گذشته آذربایجان شرقی خسارات زیادی دیده است، یکی از ساکنین این منطقه به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان می گوید: «هنوز امدارسانی کافی به این منطقه انجام نشده است.»

سلطانی یکی از ساکنین روستای حلمسی که روزگار خود را با کشاورزی می گذراند، در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: این روستا ۲۰۰ خانوار جمعیت دارد و خانه ها کاه گلی است. همه خانه های قدیمی تخریب شده و خانه های تازه ساخت نیز آسیب های جدی دیده اند و دیگر قابل سکونت نیستند.

وی افزود: روز گذشته هلال احمر ۷۰ چادر با یک بطری آب معدنی و دو کنسرو لوبیا برای چهار نفر بین زلزله زدگان توزیع کرد و گفتند تا صبح با همین ها سر کنید فردا می آییم.

سلطانی گفت: آب ها یخ زده اند و حتی یک پتو هم به ما ندادند. مسن ها و بچه ها همگی تا صبح در سرما ماندند و هیچ کاری از دست ما بر نمی آمد.

وی افزود: تا صبح ۱۵ لرزش داشتیم و حتی در چادر ها هم آرامش نداریم.


شیخی یکی دیگر از ساکنین این روستا نیز در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان افزود: ساختمان ها فقط سقف دارند و قابل سکونت نیستند. امدادرسانی بسیار ضعیف است و نیرو های امدادی به تازگی برای توزیع سایر امکانات به روستا رسیده اند.

وی درباره ساکنین روستا ادامه داد: اکثر ساکنین این روستا، تحت پوشش کمیته امداد هستندو از لحاظ مالی مشکلات فراوانی دارند.

این ساکن روستای حلمسی در پایان اظهار کرد: روستای کنار روستای ما، ۵کشته داشته و تمام مسئولین و امکانات توجهشان به آن جا جلب شده و دیگر حمایتی از سایر روستا های اطراف نمی کنند، اما باید به این مسئله توجه داشته باشند که مردم در سرما جان خود را از دست ندهند.

انتهای پیام/


چرا امداد رسانی به روستای ما انجام نمی‌شود؟
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها