بازدید: 4

موسسه ران پل: آمریکا درصدد تغییر نظام سوریه است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2150580
«موسسه ران پل» اعلام کرد جنگ واشنگتن برای تغییر نظام سوریه همچنان ادامه دارد.

موسسه ران پل: آمریکا درصدد تغییر نظام سوریه استبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، «موسسه ران پل» اعلام کرد: با وجود دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر عقب نشینی جزیی نیرو های این کشور از سوریه، جنگ واشنگتن برای تغییر نظام سوریه همچنان ادامه دارد.

«دانا استرول» دیپلمات کهنه کار آمریکایی، رئوس راهبرد تغییر نظام در سوریه را در اندیشکده «مرکز مطالعات راهبردی و بین المللی» اعلام کرد. «مرکز مطالعات راهبردی و بین المللی» اندیشکده ای است که دولت آمریکا بودجه آن را تامین می کند و در کانون طرح های مداخله جویانه واشنگتن قرار دارد.

استرول به دستور کنگره بر یک بررسی درباره سوریه نظارت داشته است و درباره آنچه «مرحله ای جدید» از جنگ سوریه خواند، رئوس این طرح چهار مرحله ای را اعلام کرد:
- اشغال قطب اقتصادی و «غنی از لحاظ منابع» در سوریه توسط ارتش آمریکا
- منزوی ساختن دیپلماتیک دولت سوریه
- اعمال تحریم های اقتصادی ضد دمشق و متحدانش
- ممانعت از ارائه کمک بازسازی و دانش فنی به سوریه

استرول یکی از ماموران باسابقه دولت آمریکاست که سال ها در زمینه تدوین سیاست خاورمیانه تلاش کرده است. وی در زمان خدمت در «کمیته روابط خارجی سنا», بر فعالیت وزارت امور خارجه در زمینه فروش تسلیحات آمریکایی و کمک خارجی نظارت داشت.

وی خاطر نشان کرد جنگ آمریکا برای تغییر رژیم در سوریه، پایان نیافته است.

استرول به شکلی خلاصه گفت ارتش آمریکا یک سوم از خاک سوریه را همراه با «نیرو های سوریه دموکراتیک» شریک محلی اش به مالکیت خود در آورد. این اراضی خاک سوریه که آمریکا مالک آن شده است، از لحاظ منابع غنی هستند و قطب اقتصادی و کشاورزی و دارای منابع هیدروکربن به شمار می روند.

این مقام آمریکایی همچنین اعمال فشار در مورد کمک در زمینه بازسازی را به عنوان ابزاری ضد دولت سوریه پیشنهاد کرد.

استرول گفت کمک های بشر دوستانه دولت آمریکا و «کمک به تثبیت سوریه در اختیار متحد واشنگتن یعنی نیرو های سوریه دموکراتیک در شمال شرقی سوریه قرار گرفتند و از آمریکا خواست تا زمان محقق شدن هدف تغییرنظام، بقیه قسمت های سوریه را به صورت ویران شده حفظ کند.

در حال تکمیل...


موسسه ران پل: آمریکا درصدد تغییر نظام سوریه است
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها